SPOR
Giriş Tarihi : 17-10-2020 18:15   Güncelleme : 17-10-2020 18:15

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam: Bu maçtan ders çıkaracağız

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 3-0'lık İstanbulspor yenilgisi sonrasında yaptığı açıklamada, "Bu maçın olumsuz etkilerinden kurtulup, gerekli dersleri çıkarıp önümüzdeki maçlara bakacağız" dedi.

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam: Bu maçtan ders çıkaracağız

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, sahalarında karşı karşıya geldikleri ve 3-0 mağlup oldukları İstanbulspor maçı sonrasında açıklamada bulundu.

Maçın ilk devresinde iyi oynadıklarını ifade eden Ertuğrul Sağlam, "Rakibimize pozisyon vermedik, pozisyonlar bulduk. Ofansif olarak daha üretken olalım diye ikinci yarıda oyuncu değişiklikleri yaptık. İkinci yarıya da aslında fena başlamadık ama hakem çok net bir faulu vermeyince pozisyon bize pahalıya mal oldu. Sonrasında oyuncu değişiklikleri ve saha içindeki oyuncu pozisyonlarını değiştirerek farklı hamleler yapmaya çalıştık. Açıkçası çok üretken olduğumuzu da söylenemez. Tabi ki kaybetmek bizi çok üzdü, ama biz inancımızdan hiç bir şey kaybetmedik. Sonuç olarak bu türlü mağlubiyetler bazen size 3 puan kaybettirir ama 3 puandan daha fazlasını getirecek takım içinde değerler üretir" dedi.

Bu mağlubiyetin kendilerini bazı gerçeklerle karşı karşıya getirdiğini ifade eden Ertuğrul Sağlam, "Bu maçı biz bu şekilde değerlendireceğiz. Bu maçın olumsuz etkilerinden kurtulup, gerekli dersleri çıkarıp önümüzdeki maçlara bakacağız. Üzgünüz tabi ki futbolda bu türlü maçlar oynanıyor ve yeterli dersi çıkartacağız. İstanbulspor'u tebrik ediyorum, iyi mücadele ettiler ve haklı bir galibiyet aldılar" şeklinde konuştu.

SAMSUN HABER HATTI