SPOR
Giriş Tarihi : 17-09-2019 15:34   Güncelleme : 17-09-2019 15:37

Teknik Direktör İrfan Buz: Kupada herkes kendini gösterecek

Samsunspor, Ziraat Türkiye Kupası 3. eleme turunda Fatsa Belediyespor ile eşleşti. Teknik Direktör İrfan Buz, kupa maçında herkese görev vereceklerini böylece oyunculara kendilerini gösterme fırsatı doğacağını söyledi.

Teknik Direktör İrfan Buz: Kupada herkes kendini gösterecek

Ziraat Türkiye Kupası 3. eleme turu kura çekimleri TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu’nda yapıldı. Samsunspor, TFF 3. Lig 2. Grup takımlarından Fatsa Belediyespor ile eşleşti. Karşılaşmda tek maç eleme usulüne göre 24, 25 veya 26 Eylül tarihleri Fatsa İlçe Stadı’nda oynanacak.

Samsunspor Teknik Direktörü İrfan Buz, kupanın kendileri için önemli olduğunu belirterek, "Kupa karşılaşmalarında bütün kardeşlerimize yer vereceğiz. Herkes kendini gösterme fırsatı bulacak" dedi.

Bu arada Teknik Direktör Buz, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında Ankara'da oynanan BAK Spor Maöını değerlendirdiç Buz,  “Ankara’ya gitmeden önce bizim hedefimiz 3 puanla dönmekti. Müsabakaya baktığımızda 8’inci dakikada aldığımız pozisyonda Bahattin’in kaleci ile karşı karşıya kalıp da atamadığı bir pozisyon vardı. Onun ardından 14’üncü dakikada dikine oynanmış ve bizim tarafımızdan duruş hatası yapılan bir uzun toptan sonra rakibimiz 1-0 öne geçti. Müsabaka devam ederken, kendinden çok emin, istekli ve coşkulu bir takım vardı. Burada pozisyonları zorlarken 1-1’i bulduk. Arkasından da 2-1 yaptık. Bundan sonra bütün olay bize döndü. Coşkuluyduk, istekliydik. Soyunma odasına da öyle girdik. İkinci yarı başladığında biz skoru 3-1 yapmayı istiyorduk. Maalesef bireysel bir hatadan kaynaklanan bir penaltı pozisyonu oldu. Rakip 2-2’yi yakaladıktan sonra vazgeçmeyen bir Samsunspor’u burada göremedik. Özellikle tercihlerimizde ve ileride çoğalmada sıkıntı yaşadık. İkinci devre bizde, rakip de pozisyona giremedi. İkinci devre iyi oynamadık. Burada bazı zaaflarımızda ortaya çıktı. Onların üzerine gideceğiz. 3 maçta 9 puan almamız gerekirken 7 puan aldık” dedi.

Hafta sonu kendi sahalarında oynayacakları Tarsus İdman Yurdu maçını da değerlendiren İrfan Buz, “Hafta sonu kendi sahamızda önemli bir rakiple karşılaşacağız. Düşündüğümüz hamlelerin gerekli analizlerini yaparak Tarsus İdman Yurdu’na karşı sahamızda oynayacağız. Burada da 3 puanı alıp yolumuza devam edeceğiz. 1’e 1 kaldığımızda bunlara sprint olarak cevap vermek durumundayız. Bunları da lig içerisinde oynandığı zaman görüyorsunuz. Bu hataları en asgariye düşürüp, önlemleri alarak yolumuza devam edeceğiz. Kaliteli arkadaşlarımız var. Onlarda bu lige alışıyor. Benim istediğim vazgeçmeyen, sonuna kadar isteyen bir Samsunspor olmasıdır. Ben futbolcu kardeşlerimin hepsine çok güveniyorum. Bu hafta güzel bir maç olacak. Taraftarlarımızı Tarsus İdman Yurdu maçına bekliyorum. Tarsus takımı da kendi sahasında Sarıyer’i 2-0 yendi. Kendi sahamızda coşkulu bir şekilde 3 puanımızı alarak 10 puanla yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI