GENEL
Giriş Tarihi : 03-12-2019 07:32

Tel Abyad ve K.Irak'tan acı haber: 2 asker şehit

Suriye'nin Tel Abyad kentinde PYD'li teröristlerin havanlı saldırısında Uzman Çavuş Harun Çınar ile K.Irak'ta sürdürülen Pençe-3 Harekatı'nda da Piyade Sözleşmeli Er Alparslan Kurt çıkan çatışmada şehit oldu.

Tel Abyad ve K.Irak'tan acı haber: 2 asker şehit


Milli Savunma Bakanlığı tarafından Barış Harekatı bölgesi Tel Abyad kentindeki saldırıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada,  "Barış Pınarı Harekât Bölgesinde, 02 Aralık 2019 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Meşru müdafaa hakkı çerçevesinde gerekli karşılık verilmiş, tespit edilen hedefler etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

Kuzey Iraktaki çatışmayla ilgili açıklamaa ise "Irak kuzeyinde devam eden Pençe-3 harekâtında, 02 Aralık 2019 tarihinde PKK'lı bölücü teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz" ifadelerşne yer verildi.

Bu arada Suriye'nin Tel Abyad kentinde PYD'li teröristlerin havanlı saldırıda şehit olan 23 yaşındaki  Piyade Sözleşmeli Er Alparslan Kurt'un  Bitlis'in Mutki ilçesi, Pençe-3 Harekatı kapsamında Kuzey Irak’ta yürütülen operasyondaki çatışmada şehit olan 22 yaşındaki Uzman Çavuş Harun Çınar'ın da  Hatay'ın Antakya ilçesi nüfusuna kayıtlı oldupu belirtildi.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA