25 EYLÜL 2018

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, bakandan ek hizmet binası ve doktor talep etti

Samsun´un Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan´ı makamında ziyaret ederek, yeni devlet hastanesine ek hizmet binası ile doktor ataması yapılması için talep de bulundu.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, bakandan ek hizmet binası ve doktor talep etti

Terme Belediye Baykanı Şenol Kul, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a Ankara'daki makamında ziyarette bulundu. Terme'nin sağlık alanındaki taleplerini Bakan Demircan'a ileten Başkan Kul, geçen yıl yeni hizmete giren 75 yataklı, 20 poliklinik, 10 diş üniti, diş laboratuarı, 10 yataklı diyaliz ünitesi, yeni doğan ve yetişkin yoğun bakım servisi, 4 ameliyathanesi bulunan Terme Devlet Hastanesi'nde vatandaşlara sunulan hizmet kalitesini artırmak için yeni doktor kadrolarına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Yeni başlayacak olan kadrolarla birlikte Terme Devlet Hastanesinde vatandaşların daha iyi hizmet kalitesine kavuşacağını belirten Başkan Şenol Kul, farklı polikliniklerin devlet hastanesine eklenmesi ile birlikte Termeli vatandaşların çevre hastanelere gitmesine gerek kalmayacağını da dile getirdi. Terme Devlet Hastanesine ek hizmet binası kazandırılması noktasında arsanın Sağlık Bakanlığı bünyesinde kamulaştırılmasını da talep eden Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, "Terme halkımızın ve bizlerin sağlık alanındaki bu beklentilerin karşılanması için tarafımıza düşen ne görev varsa yapmaya hazırız" diyerek bugüne kadar ilçeye yapılan sağlık yatırımlarından dolayı Bakan Demircan'a teşekkür etti.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denize günde 80 bin ton taş dökülüyor
Denize günde 80 bin ton taş dökülüyor
Kayınvalidesini sokak ortasında dövdü
Kayınvalidesini sokak ortasında dövdü