26 NİSAN 2019

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Boğaziçi Üniversitesi'nde ders verdi

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Boğaziçi Üniversitesi tarafından hazırlanan Avrupa Siyaset Okulu Projesinin 2018 yaz dönemi kapsamında “Belediyelerde iyi örnekler; Terme Belediyesi” başlığında öğrencilere belediyecilik ve siyasi deneyimlerini paylaştı.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Boğaziçi Üniversitesi'nde ders verdi

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Boğaziçi Üniversitesi tarafından hazırlanan Avrupa Siyaset Okulu’nun 2018 yaz dönemi programına katıldı. Programın 2018 yaz dönemi kapsamında düzenlenen “Belediyelerde iyi örnekler; Terme Belediyesi” başlığında öğrenciler ile bir araya gelen Başkan Şenol Kul Belediyecilik ve Siyasi Deneyimlerini öğrencilere aktardı. 

İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK
Başkan Şenol Kul öğrencilere başkanlığı döneminde Terme ilçesinde insan odaklı bir belediyecilik anlayışı ile yaptıkları dönüşümleri anlatırken, insanı doğanın bir parçası olarak gördüğünü dile getirdi. Doğaya verdiği öneme de dikkat çeken Kul, Terme’ye kurulması planlanan kömürlü termik santrale karşı yaptığı mücadele öğrenciler tarafından da ilgiyle dinlendi. Santral mücadelesi döneminde santralin Terme’ye yapılmaması için her şeyi göze aldığını belirten Şenol Kul, mücadelenin bürokratik sürecinin eksiksiz takipçisi olduğunu ve bilimsel argümanlarla santralin neden Terme için uygun olmadığını ortaya koyduklarını dile getirdi.

ÖĞRENCİLER SORDU KUL CEVAPLADI
Programın ikinci bölümünde öğrenciler, Başkan Şenol Kul’a santral sürecinde yaşadığı zorluklar ve  siyasi alanda ne gibi tepkiler ile karşılaştığına dair sorular yöneltti. Kul, “Mücadelemizin haklı bir mücadele olduğunu biliyorduk ve her şeyi göze almıştık. Çünkü o santralin Terme’ye kurulması durumunda benim Terme’de Belediye Başkanlığı yapmamın da bir anlamı kalmayacaktı. Çünkü ortada bir Terme kalmayacaktı. Ve çalışmalarımızın hepsini bilimsel bir temelde yaparak, haklılığımızı ortaya koyduk. Bu da bizi başarıya götürdü” dedi.

Programın sonunda öğrenciler Başkan Kul’a teşekkür ederken, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Kul ders sonunda sohbet etti öğrencileri Terme’ye davet etti.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yamaç paraşütü yapan ABD'li turist, kayalıklara düşerek öldü
Yamaç paraşütü yapan ABD'li turist, kayalıklara düşerek öldü
14 gündür aranan Liseli Emel'in denizde cesedi bulundu
14 gündür aranan Liseli Emel'in denizde cesedi bulundu