17 HAZİRAN 2019 Pazartesi 11:35
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-08-2018 16:53   Güncelleme : 08-08-2018 16:53

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul'a doğum günü sürprizi

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’a belediye personeli tarafından sürpriz bir doğum günü partisi düzenlendi.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul'a doğum günü sürprizi

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’un yeni yaşına girmesi sebebi ile belediye personelleri tarafından sürpriz yapıldı. Belediye Başkanlık makamında düzenlenen kutlamaya Başkan Kul’un eşi Nuran Kul, oğlu Fırat, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye personelleri katıldı.

Belediye personeli tarafından hazırlanan “Birlikte güzel günlere, doğum gününüz kutlu olsun” pankartı ve doğum günü pastasını gören ve kısa bir şaşkınşık yaşayan Başkan Kul, bu sürpriz karşısında personeline teşekkür etti. Alkışlar arasında pastanın üzerindeki mumları üflerken, Başkan Kul’un duygulu hali dikkat çekti. Kul’a personeli tarafından kol saati hediye edildi. Terme Belediyesi olarak 2014 yılından bu yana kocaman bir aile olduklarını belirten Belediye Başkanı Şenol Kul, “Doğum günümü hatırlayan ve böyle güzel bir organizasyon düzenleyen ekibime çok teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz günden bu yana hep birlikte ilçemize hizmet etmek için koşturduk. Belirlediğimiz hedefe ulaşmak için hep birlikte çalıştık. İlçemize hizmete devam ettiğimiz, sağlıklı, huzurlu birlikte nice yıllar diliyorum” dedi.

PAZAR CAMİ RAMAZAN AYINA YETİŞECEK
Bu arada doğum günü kutlaması sonrası Terme için çalışmalarını sürdüren Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçe meydanında bulunan Pazar Cami'de devam eden restorasyon çalışmasını Samsun Vakıflar Bölge Müdür Vekili Metin Önder ile yerinde inceledi. 1840’lı yıllarda yapıldığı tahmin edilen caminin Osmanlı mimarisinin özelliklerini taşıdığını belirten Başkan Kul, restorasyonun 2,5  milyon liraya mal olacağını ve  2019 yılı ramazan ayı başında tamamlanacağını belirterek, “Eski camilerimiz, yapılarımız genellikle ihlas temeli üzerine kurulmuş eserler. Bu kapsamda Tarihi Pazar Camimizin de restorasyon çalışmaları özellikle gelecek nesillerimiz için çok önem arz ediyor. Bizler de kutsallarımızı korumak için Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve ilçemizdeki din görevlilerimiz ile güzel işbirliği içerisinde elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. İnşallah bundan sonra Pazar Camii, tüm güzellikleriyle birlikte bölgeye ve insanımıza hizmet vermeye devam edecek” diye konuştu.

AK PARTİ İLE MESAFE ALINDI
Geçmişte belediyelerin tarihi camileri restore etmesine izin verilmediğini, AK Parti hükümetleri ile büyük mesafe alındığını kaydeden Başkan Kul, “Bir millet geçmişini bilmezse geleceğini yönlendirmesi, geçmişine sahip çıkmayanın, bu ana sahip çıkması da mümkün değildir. Terme ilçemiz tarihi miras olarak çok zengin bir kent. Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin, milletvekillerimizin desteği ile Türkiye’de restorasyonda çok büyük bir mesafe alındı. Emek veren tüm kişi ve kurumlara Terme halkı adına teşekkür ediyoruz. Çalışmalar ilçemize hayırlı olsun. Terme Tarihi ile buluşacak” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA