17 AĞUSTOS 2018

Terme Kozluk OMV Fen Lisesi´nde karne sevinci!

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul´un yıllardır hayalini kurduğu ve yapılması için arsasını bağışladığı Terme ilçesi Kozluk OMV Lisesi ikinci eğitim-öğretim döneminde 240 öğrenci karne sevinci yaşadı. Samsun Valisi İbrahim Şahin´in de katıldığı karne dağıtım töreninde konuşan Başkan Şenol Kul, “Okulun kurulmasında eski bir Kozluk Belediye Başkanı ve bir hayırsever olarak bu manzarayı görünce inanın çok gurur duydum ve çok da duygulandım” dedi.

Terme Kozluk OMV Fen Lisesi´nde karne sevinci!

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, üniversite yıllarında hayalini kurduğu, Kozluk Belediye Bakanlığı döneminde ise kendisine ait önce 20 dönüm, yetmeyince de 30 dönüm daha arsa satın alarak kurulmasını sağladığı Kozluk OMV Fen Lisesi'nde 2. dönem karne sevinci yaşandı.

Kozluk OMV Lisesi'nde düzenlenen 2016-2017 eğitim-öğretim yılı kapanış ve karne dağıtım törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Terme Kaymakamı Emin Alıcı, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Samsun OVM Elektrik Genel Müdürü Korkut Öztürkmen, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Terme ilçe protokolü, öğrenci velileri ve okul öğrencilerinin katıldı.

Karne töreni öncesi, Ahmet Ersoy İlkokulu Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi, Artvin yöresine ait halk oyunları gösterisi sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Kozluk OMV Fen Lisesi Müdürü Sait Tuğ 2016-2017 eğitim-öğretim yılında okullarının göstermiş olduğu başarı ve okulun eğitim alanındaki çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

FEN LİSESİ 4 MİLYON EURO'YA MALOLDU
Ardından OMV Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Korkut Öztürkmen yaptığı konuşmasında, “OMV olarak, iş yaptığımız her coğrafyada sürdürülebilir büyümenin topluma yönelik çalışmalar ile gerçekleşebileceğine inanıyoruz. Bu inancımızı ve enerjimizi de, topluma fayda sağlayacak her alanda hayata geçirmek için tüm gayretimizle ortaya koyuyoruz. Bu nedenle sadece yatırımlarımızla değil, farklı konularda başlattığımız sosyal sorumluluk çalışmaları ve uzun vadeli projelerimizle, hem bölgenin, hem de çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Dört milyon Euro’yu aşkın bir bütçe ile hayata geçirdiğimiz gurur kaynağımız olan bu okul ve siz öğrencilerimiz bunun en önemli ve güzide örneğidir. Hızla büyümekte olan Türkiye’nin gelişimine, hem yerel, hem de ulusal ölçekte yaptığımız yatırımlar ve girişimlerle destek olmaya; Türkiye’nin enerjisini en uygun maliyetle, en temiz ve kesintisiz olarak üretmeye devam edeceğiz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen de karne töreninde yaptığı konuşmasında, “Bu gün 2016-2017 eğitim-öğretim yılını hep birlikte yaşıyoruz. Eğitime inanmak insana inanmaktır. Eğitime yapılan hizmet ve yatırım ülkeye, insanlığa yapılan yatırımdır. Sekiz aylık bir maratonun sonuna geldik. Huzurla, sağlıkla ve başarılı bir şekilde geçmiş bir yılın huzurunu ve mutluluğunu sizlerle paylaşıyorum. Bütün öğrencilerimizi cani gönülden tebrik ediyorum, başarılarının artarak devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KUL: GURUR DUYDUM, DUYGULANDIM
Kozluk'a okulun yapılması için büyük lir mücadele veren ve gençlik hayalini yerine getirmenin mutluluğu içinde olan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, da konuşmasında “Buraya bu okul başlanırken 20 dönüm olarak verdiğimiz yer şimdi 50 dönüm üzerine kuruldu” diyerek, "Bugün bu okul için çok önemli bir gün ama benim için daha da önemli bir gün. Bu okulu kurarken çok sıkıntı çektik ama sonunda böylesine güzel bir okul yaptık. Okulun kurulmasında eski Kozluk Belediye Başkanı olarak hem de bir hayırsever olarak bu manzarayı görünce inanın çok gurur duydum ve duygulandım. Öğrencilerimiz sadece burada ders yapmıyorlar. Spor ve sosyal aktiviteler de yapıyorlar. Öğrencilerin faydalanacağı her şey mevcut burada. Biz sorgulayan, araştıran, geleceği, hedefi olan gençler istiyoruz. Siz sorgulayacaksınız, öğreneceksiniz, hedefler ortaya koyacaksınız. Çünkü bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Bu en değerli günde bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür derim” dedi.

‘FEN LİSESİ ÖĞRENCİSİ OLMAK BİR AYRICALIK'
Samsun Valisi İbrahim Şahin de karne töreninde yaptığı konuşmasında öğrencilere seslenerek, "Bu günden itibaren 3 aylık bir tatile giriyorsunuz. Bir ağabeyiniz, bir büyüğünüz ve bir yönetici olarak sizlere önerim, sizlere ricam mutlak suretle en geç pazartesi gününden itibaren becerebiliyorsanız yaz kurslarına katılın, katılamazsanız farklı romanları, kitapları ve klasikleri mutlak suretle okuyun. Fen Lisesi öğrencisi olmak bir ayrıcalık. Ben Fen Lisesi sayısını olabildiğince sınırlı tutmayı istiyorum. Çünkü olur olmaz yerlerde Fen Lisesi açtığınızda bunun da bir enflasyonu oluyor" ifadelerini kullandı.

‘KENDİNİZİ GELİŞTİRMENİN YOLU, YÖNTEMİ ÇOK KİTAP OKUMAKTAN GEÇİYOR’
Öğrencilere, "Sizin başarınız sadece sizin hayatınıza başarı katmayacak" diyen Vali Şahin, "Bu yukarılara çektiğiniz bayrağımızı gönderde daha yukarılara taşıyacaksınız. Bu yıllarınızı çok iyi değerlendirirseniz mutlak suretle çok iyi fakültelere gireceksiniz, girmek durumundasınız. Sizden istirhamım; çok okuyun, farklı kitaplar okuyun. Kendinizi geliştirmenin yolu, yöntemi çok kitap okumaktan geçiyor. Her ortamda tavsiye ettiğim bir şey var. Yabancı dil konusunda mutlak suretle İngilizceyi çok iyi düzeyde öğrenin ama sadece İngilizceyle yetinmeyin. Artık bir dil yetmiyor. Birden fazla dil öğrenin. Çünkü şu an hayatınıza yön verme noktasındasınız” dedi.

TERME'MİZİN KIYMETİNİ BİLİN
Öğrencilere Terme'nin kıymetini bilmelerini de isteyen Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Ana yol güzergahında evleri olan varsa ailenize söyleyin, evlerinizin dış cephelerini sıva yapsınlar ve boyatsınlar. Çünkü bu güzergah her geçen gün kalabalıklaşıyor. Çok fazla insan farklı şehirlerden Terme'mizin iç ve dış yollarını kullanarak buradan Doğu Karadeniz’e doğru gidiyorlar, turlar yapıyorlar. Onun için buradan geçen insanların, vay be ne kadar güzel bir şehir demeleri var. Ya da şuraya bak böyle bir kent olur mu demeleri var. Onun için bu konuda siz her hangi bir çevreci gibi değil ama böyle özgün, öz çevreci gibi bize katkı sağlayın. Hem Terme'mizi güzelleştirelim, hem de buradan geçen insanların göz zevkine bir helal gelmesin. Sizlere sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir tatil diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kozluk OMV Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencisi İrem Karaağaç, Arif Nihat Asya’nın ‘Bayrak’ adlı şiirini, OMV Fen Lisesi öğrencilerinden oluşturulan müzik grubu da iki eser seslendirdi. Ardından Vali Şahin. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı Kozluk OMV Fen Lisesi 9. Sınıf birincisi Beyza Aydınlı ve 10. Sınıf birincisi Zeynep Şener’e, diğer protokol üyeleri de 9. Sınıf ve 10. Sınıf düzeyinde 2. ve 3. Olan öğrencilere plaket ve onur belgesi verdi. Samsun'da düzenlenen ortaöğretim kurumları arası bilgi yarışmasında 3. Olan Kozluk OMV Fen Lisesi öğrencilerine ödülleri OMV Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Korkut Öztürkmen tarafından verildi.

Törenin ardından Vali Şahin ve diğer protokol üyeleri tarafından öğrencilere sınıflarında karneleri dağıtıldı. Karne dağıtım törenin ardından Vali Şahin, Kozluk OMV Fen Lisesi içinde sergilenen öğrencilerin yapmış oldukları resim sergisini gezerek öğretmen ve öğrencilerden sergi hakkında bilgi aldı.

Bu arada Samsun genelinde 241 bin 608 öğrencinin karne sevinci yaşadığı belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler