25 HAZİRAN 2019 Salı 12:54
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-03-2019 11:13   Güncelleme : 05-03-2019 11:13

Terme'de 35 yıl sonra sinema salonu açıldı

Samsun’un Terme ilçesinde 35 yıl sonra sinema salonu açıldı. Açılış kurdelesini kesen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Gelişen, değişen, büyüyen, bölgenin en önemli ilçelerinden olma yolunda hızla ilerleyen ilçemizde her geçen gün yeni iş yerleri açılıyor. Termemiz günden güne büyümeye ve gelişmeye devam ediyor“ dedi.

Terme'de 35 yıl sonra sinema salonu açıldı

Terme'de yıllar önce sinemaların  çeşitli nedenlerle işletilemeyerek kapatılması ve bu konuda hlktan gelen talep üzerine harekete geçen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçeye 35 yıl sonra sinema kazandırdı.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’un çabaları, Termeli genç yapımcı ve oyuncu Emirhan Özcan’ın girişimleriyle yeni salonunun açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Açılışa, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’un yanı sıra, siyasi partilerin belediye başkan adayları, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

“TERME HER ALANDA GELİŞİYOR”
Açılışta konuşan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Terme her alanda büyüdükçe, yeni işyerleri açılıyor, esnafımızın kazancı artıyor. İlçemizde farklı ve değişik alanlardaki iş yerlerinin çoğalmasını temenni ediyorum. Ayrıca iş istihdamı sağlayacak olan bu işletmemizin sahiplerine ve çalışanlarına hayırlı ve bol kazançlar getirmesini diliyorum” dedi.

“3 GÜN ÜCRETSİZ”
Başkan Şenol Kul, ilçedeki sinema salonun uzun yıllar önce kapandığını anımsatarak, “Sinema salonu ilçemizde eksikliği hissedilen işletmelerin başında geliyordu. Çok şükür bu eksiklik bugün gideriliyor. Genç nüfusun yoğun olduğu bir ilçeyiz. Benim ailelerden isteğim, özellikle çocuklarını sinemamıza yönlendirsinler. Açılışa özel belediyemiz katkıları ile üç gün ücretsiz gösterim yapılacak. Terme’ye hayırlı olsun” diye konuştu.  

İş yeri sahibi Emirhan Özcan ise açılış merasimine katılan protokol üyeleri ve vatandaşlara ikramda bulundu. Akabinde ise günün anlam ve önemine binaen çekilen fotoğraf sonrasında açılış merasimi sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA