21 EYLÜL 2018

Terme´de Atatürk Anıtı yakılmak istendi!

Samsun´un Terme ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı´nda bulunan ve bakım çalışması devam eden Atatürk Anıtı yakılmak istendi. Çirkin saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için çevredeki tüm mobese kamera kayıtları incelemeye alındı.

Terme´de Atatürk Anıtı yakılmak istendi!

Samsun'un Terme ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda 1992 yılından yapılan, mevsim şartları nedenile kaidesinde ve mermer zemininde bozulmalar, yıpranmalar ve tahribatlar oluşan ve bu nedenle Terme Belediyesi tarafından bakıma alınan Atatürk Anıtı yakılmak istendi.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Samsun Meslek Yüksekokulu'ndan 4 kişilik ekip tarafından bakım çalışmaları devam eden anıtın etrafına güvenlik amaçlı serilen naylon branda, içindeki yanıcı maddelerle birlikte alev alması için ateşe verildi. Ancak Terme Belediye ekipleri yangına hemen müdahalede bulunarak söndürdü.

Çirkin saldırı üzerine ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri olay yerinde incelemede bulundu. Saldırganın belirlenmesi için çevredeki tüm mobese ve güvenlik kamera kayıtları incelemeye alınırken, soruŞturmanın çok yönlü olarak devam ettiği açıklandı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çılgın HES' deneme üretimine geçti, dere kurudu
'Çılgın HES' deneme üretimine geçti, dere kurudu
Düğün sabahı eşini öldüren damada şok rapor
Düğün sabahı eşini öldüren damada şok rapor