Terme´de ayakkabı boyacılarına özel ´Lostra´ salonu

Samsun´un Terme ilçe Belediyesi tarafından kentte ayakkabı boyacıları için özel lostra salonu yapıldı. Belediye Başkanı Şenol Kul, “Osmanlıdan günümüze lostra salonları tarihsel mirasımız. Bu mirası Terme’de yaşatmak ve ayakkabı boyacılarımızın daha iyi hizmet verebilmeleri için böyle bir olanak sunduk" dedi.

Terme´de ayakkabı boyacılarına özel ´Lostra´ salonu
Terme´de ayakkabı boyacılarına özel ´Lostra´ salonu cihan

Terme’de ayakkabı boyacılığı yapan vatandaşlar tarafından talep edilen lostra salonu Terme Belediye Başkanı Şenol Kul tarafından Fenk Mahallesi Kışla Sokakta açıldı.

Böylece olumsuz hava şartlarında sokaklarda boyacılık yaparak para kazanmaya çalışanlar hem sabit ve kapalı bir mekana, hem daha sıcak bir ortama hem de modern bir yapıya kavuşmuş oldu.

TARİHSEL MİRASIMIZ
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, lostra salonlarının Osmanlıdan günümüze tarihsel miraslarımız olduğunu ifade ederek, “Bu mirası Terme’de yaşatmak ve ayakkabı boyacılarımıza daha sağlıklı hizmet yapacakları bir olanak sunmak için belediyemiz tarafından Lostra Salonu yaptık. İlçemizde ayakkabı boyacılığı yapan vatandaşlarımızın bizden böyle bir talebi oldu. Bizde Terme Belediyesi olarak bu talebi hızlıca yerine getirerek, ayakkabı boyacılarımız için modern görünümlü lostra salonu hazırladık. Yapımı tamamlanan lostra salonumuza ayakkabı boyacılarımız yerleşti ve artık kendileri için daha sağlıklı bir ortamda hizmet vermeye başladılar. Termemiz de modern görünümlü lostra salonuna kavuşmuş oldu” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı