29 ŞUBAT 2020 Cumartesi 04:06
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 19-12-2018 17:20   Güncelleme : 19-12-2018 17:20

Terme’de eski köy okulları hayat buluyor

Samsun'un Terme İlçesi'nde atıl durumda olan okul ve resim kurum binaları restorasyondan geçirilerek, köy konağı haline dönüştürülüyor.

Terme’de eski köy okulları hayat buluyor

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, eski köy okullarının onarım ve tadilatları yaptırarak mahalle halkının hizmetine sunuyor. Terme Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında ilçeye bağlı Şuayip, Gündoğdu, Mescitli, Aybeder, Emiryusuf ve Sancaklı mahallelerinde atıl vaziyette bulunan köy okulları halkın ihtiyaçlarına cevap verilecek şekilde başta aşağı yenilendi. Köy okulları ayrıca muhtarlık olarak da kullanılabilecek.

Başkan Kul, 1950’li, 1960’lı yıllarda köylere inşa edilen ve bugün artık kullanılmayan eski sarı badanalı okul binalarının bulundukları yerlere özgü şekilde kullanılacağını söyledi.

KUL: “HATIRALARI VAR”
Atıl kalan eski okulları gerekli tadilat, bakım, onarım, boya badana ve çağın bilişsel teknolojisiyle donatarak mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekle getirdiklerini dile getiren Başkan Kul, “Bu binalar bulundukları mahallelerin ihtiyaçlarına uygun olarak köy konaklarına dönüştürülecek. Okul binaların çevrelerinde ciddi peyzaj çalışması yapılacak ve birçok hatıranın bulunduğu o binalar yeniden hayat bulacak” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA