23 MAYIS 2019 Perşembe 08:41
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-12-2018 14:03   Güncelleme : 03-12-2018 14:03

Terme'de 'Giysi Kumbarası'

Samsun'un Terme Belediyesi ilçede 24 noktaya giysi atık kumbarası yerleştirdi. Kumbaralar sayesinde toplanan kıyafetlerin kullanılabilir olanları ilçede yaşayan ihtiyaç sahiplerine verilecek.

Terme'de 'Giysi Kumbarası'

Terme Belediyesi ikinci el kıyafet, tekstil ve ayakkabı gibi giyim eşyalarının geri kazanımı için yeni bir projeyi hayata geçirdi. İlçede 24 noktaya yerleştirilen kumbaralardan toplanan kıyafetlerin, kullanılabilir olanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Atık durumunda olan tekstil malzemeleri de geri dönüşüme kazandırılacak.

EKONOMİYE KAZANDIRILACAK
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Bizler, çevreye duyarlı olan belediyecilik anlayışıyla her şeyin geri dönüşümünü sağlamaktayız. Bu nedenle bütün kullanılmış olan malzemelerin plastiğin, camın, şişenin, kağıdın geri dönüşümünü zaten gerçekleştiriyorduk. Tekstil olsun, ayakkabı olsun herkesin evinde giymediği kıyafetleri ekonomiye tekrar kazandıracağız” dedi.

KUL PROJEYE DESTEK İSTEDİ
Eskiye göre çok daha hızlı bir tüketimin söz konusu olduğunu da belirten Kul, “Eskiden bir ayakkabımız, bir pantolonumuz, bir ceketimiz varken, şimdi açıkçası çok daha fazla çeşitle giyiniyoruz kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla. İmkanlarımız bu anlamda çok daha fazla gelişti. Dolayısıyla bu noktada ciddi bir tüketim söz konusu. Ekonomiye kazandırabilmek ve bunları dönüştürebilmek adına da yaklaşık 75 bin nüfuslu bir şehirde ben inanıyor ve ümit ediyorum ki çok önemli başarılara imza atacağız. Vatandaşlarımızdan projeye destek ve katkı bekliyoruz” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA