GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-02-2021 19:37   Güncelleme : 16-02-2021 20:25

Terme'de kar seferberliği

Samsun Terme'de belediye ekipleri dün geceden bu yana karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Devam eden yağışa karşı yol açma çalışmalarına devam eden ekipler, şehir için vatandaşların güvenliği için kaldırım temizleme çalışmalarını da aksatmıyor.

Terme'de kar seferberliği

Samsun'un Terme İlçesi'nde  kar yağışıyla birlikte sahaya çıkan ekipler, vatandaşların sorun yaşamaması için gece boyunca yol açma ve tuzlama çalışması yaptı. Günün ilk ışıkları ile yollarda ve kaldırımlarda küreme çalışmalarına başlayan ekipler, yüksek kesimlerde yoğunlaşan kar yağışına karşı çalışmalarını hızlandırarak, kapalı mahalle yolu bırakmadı. Vatandaşların güvenliği açısından kaldırımları temizleyen ekipler de oluşturan Terme Belediyesi, kar nedeniyle oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçiyor.

27 ARAÇ 100 PERSONEL SAHADA

Beklenen yoğun kar yağışının ulaşımı aksatmaması için gece gündüz çalıştıklarını belirten Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “İlçede kar yağışı başlamadan tüm önlem ve tedbirlerimizi aldık. Terme'de 82 mahallede 27 araç ve 100 personelimizle karla ve buzlanmayla mücadele çalışmalarına devam edeceğiz. Zorlu şartlara rağmen ekiplerimiz durmadan ilçemizde karla mücadele çalışmasını yürütüyor. Terme'nin her sokağında, her mahallesinde kar yağışı sona erene kadar çalışmalarımız devam edecek. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz” dedi.

SAMSUN HABER HATTI