GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-01-2020 14:38

Terme'de karda erzak yardımı

Samsun'un Terme Belediyesi, önceki gün yüksek kesimlerde yaşanan kar yağışının hemen ardından harekete geçerek bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımında bulundu

Terme'de karda erzak yardımı

Samsun'un Teme Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler önceki gün ilçenin yüksek kesimlerindeki Ambartepe, Kesikkaya ve Örencik mahallerinde  kardan kapanan yolları açma çalışmalarını sürdürürken, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü elemanları da ihtiyaç sahiplerine zor durumda kalmaması için gıda yardımında bulundu. 

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, belediyelerin böyle zorlu zamanlarda vatandaşının yanında olması gerektiğini belirterek, "Fen işleri ekiplerimiz rutin yol açma çalışmalarına devam ederek, kapalı yol bırakmıyor. Bizde yüksek kesimlerde kar altında zor durumda vatandaşımız kalmasın diyerek, bölgede ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmak istedik. Kar altında ısınma sorunu yada erzak sorunu yaşayanlar olabilir diye bölgeyi muhtarlarımız vasıtasıyla taradık. İhtiyaç sahibi hemşehrilerimize erzak ulaştırdık. Bizim için her vatandaşımız çok değerli. Kimseyi zor durumda bırakmamak için mesai mefhumu gözetmeksizin hem biz, hem başkan yardımcılarımız hem de ekiplerimiz sahada hizmet veriyoruz. Her zaman vatandaş odaklı, verimlilik esaslı, sosyal beledyecilik eksenli ve sürdürülebilir içerikli projelere imza atmaya devam edeceğiz" dedi.

SAMSUN HABER HATTI