21 AĞUSTOS 2018
Advert
Advert
Advert

Terme´de metruk binalar yerle bir edildi

Samsun´un Terme İlçe Belediyesi, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, son 4 yılda 100 metruk yapının yıkıldığını söyledi.

Terme´de metruk binalar yerle bir edildi

Terme Belediyesi, ilçede tehlike ve görüntü kirliliğine neden olan metruk binaların yıkımına devam ediyor. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçe sınırları içinde bulunan ve özellikle vatandaşların can güvenliği açısından tehlike arz eden, terk edilmiş metruk binaların yıkım çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Kul, 4 yılda ilçe merkezi ve dış mahallelerde bulunan 100 metruk yapının yıkıldığını, vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetler doğrultusunda da yıkımların süreceğini söyledi.

BÜYÜKŞEHİRLE ORTAK ÇALIŞMA
Yıkımların belediye ekipleri tarafından gerçekleştirildiğini belirten Başkan Şenol Kul, “İlçemizde, vatandaşlarımızın şikayetine konu olan, çökme tehlikesi bulunan ve kullanılamaz durumdaki içerisi boş harabe yapılar, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yürütülen ortak çalışmalarla yıkılmaktadır. Sahipleri tarafından kullanılmayan ve atıl vaziyette bulunan bu yapılar, hem yıkılma riski teşkil ediyor, hem de çevresi için görüntü kirliliği oluşturuyor. Bu alanları ve çevresini temizleyerek daha yaşanılabilir bir hale getiriyoruz. Tüm mahallelerimizde bu metruk yapılara, belirlediğimiz program çerçevesinde müdahale etmeye devam edeceğiz” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte il il bayram namazı saatleri
İşte il il bayram namazı saatleri
Çıra için zarar verilen ağaçlar tedavi ediliyor
Çıra için zarar verilen ağaçlar tedavi ediliyor