GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-08-2018 17:03   Güncelleme : 12-08-2018 17:03

Terme'deki 'Ölüm Kavşağı'nda yine kaza: 3 yaralı

Samsun'un Terme ilçesinde sık sık meydana gelen kazalar nedeniyle 'Ölüm Kavşağı' adı verilen 'Kozluk Sapağı'nda yine kaza meydana geldi. Halkın topladığı imzalara rağmen bir türlü sinyalizasyon sistemi kurulmayan kavşağa ters yoldan girmeye çalışan araca başka bir otomobilin çarparak takla atması sonucu 3 kişi yaralandı.

Terme'deki 'Ölüm Kavşağı'nda yine kaza: 3 yaralı

Samsun'un Terme ilçesinde son bir yılda 6 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı 'Ölüm Kavşağı' adı verilen 'Kozluk Sapağı'nda kan akmaya devam ediyor. Halkın imza toplayıp Samsun-Ordu karayolundaki kavşağa sinyalizasyon sistemi kurulmasını istemesine rağmen bu konuda bir adım bile atılmadı. Bu nedenle bölgede hemen hemen hergün kazalara bir yenisi ekleniyor.

Son olarak sürücüsü açıklanmayan ve tali yoldan anayola çıkıp ters yönde ilerleyerek 'Ölüm Kavşağı'na girmek isteyen 52 ES 381 plakalı otomobile Samsun istikametine giden  55 VG 577 plakalı araç çarptı. Çarpmanın etkisiyle de savrularak yolda taklalar atıp ters döndü. Araçtaki biri çocuk 3 kişi ise yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Terme Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaza nedeniyle Ordu-Samsun istikametindeki yol trafiğe kapandı ve uzun araç konvoyları oluştu.  Araçların kaldırılmasının ardından da yol tekrar trafiğe açıldı.

VATANDAŞ TEPKİLİ
Bu arada kazanın meydana gelmesiyle birlikte kameralara tepkilerini dile getiren Termeliler, "Bu yola daha kaç kurban vereceğiz. Kent yöneticileri sesimizi duymuyor mu? Bu kavşağa ne zaman sinyalizyon yapılacak" derken, sistemin kurulmasının bölgedeki trafiği yavaşlatacağını ve biraz olsun kazaların önüne geçileceğini savundu.

SAMSUN HABER HATTI