Terme´den İdlib´e 5 TIR yardım malzemesi gönderildi

Türk Kızılayı Terme Şubesi ve Terme Tellioğlu Metal Sanayi öncülüğünde, Terme’li işadamları ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla toplanan 5 TIR yardım malzemesi dualar eşliğinde İdlib´e doğru yola çıktı.

Terme´den İdlib´e 5 TIR yardım malzemesi gönderildi
Terme´den İdlib´e 5 TIR yardım malzemesi gönderildi cihan

Türk Kızılayı Terme Şubesi, Terme Tellioğlu Metal Sanayi, Terme’li işadamları ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla toplanan içinde 130 ton un ve 5 koli ayakkabı bulunan, 5 TIR yardım malzemesi dualar eşliğinde Halep´e doğru yola çıktı.

Terme Belediyesi önünde törene Terme Kaymakamı Emin Alıcı, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Emniyet Müdürü Murat Elkılıç, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Kılıç, O.M.Ü Meslek Yüksekokul Müdürü Erol Terzi, Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Dinç, Terme Şubesi Kızılay Başkanı Mehmet Aksuoğlu ve Termeli vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Ne mutlu bize ki Terme'de veren el durumundayız. Geçen sene de yapıldı. Özellikle Tellioğlu ve Kızılay ailesine çok teşekkür ediyorum. Araçları Kızılay temin ediyor. İçindeki gıdaları da Tellioğlu ailesi önderliğinde hayırseverlerimiz gönderiyor. Bu tırlar hayırlısıyla Terme'den çıkacak ve Suriye İdlib’e gidecek. Bu yardıma katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederim. Biz de potansiyel var, güç var. Sadece bir araya gelip bunu harekete geçirmek gerekiyor. Rabbim sizden ve bu aziz milletimizden razı olsun. Cenabı Allah, Suriye'deki kardeşlerimize bir an önce kurtuluşu nasip etsin" dedi.

“BİZİM İÇİN MECBURİYETTİR”
Türk Kızılayı olarak dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ihtiyacı olanlara yardıma koşmaya devam edeceklerini dile getiren Terme Şube Başkanı Mehmet Aksuoğlu ise, “Bir insanı bile kurtarmak bütün insanlığı kurtarmak gibidir. Bugün buradaki bu yardımı çok değerli buluyorum. O bölgeye yapılan yardım bizim için bir mecburiyet ve zarurettir. Bu hayır kervanına destek olan halkımızdan Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı