GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-01-2020 23:02

Teröristler bombalı araçla saldırdı: Binbaşı, Teğmen ve Onbaşı şehit

Suriye'nın Tel Abyad bölgesinde teröristlerin bombalı araç ile saldırması sonucu Piyade Binbaşı Şevket Tombul, Piyade Teğmen Sinan Bilir, Uzman Onbaşı Mustafa Alpaklı şehit oldu.

Teröristler bombalı araçla saldırdı: Binbaşı, Teğmen ve Onbaşı şehit

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi karşısındaki Suriye'nin Tel Abyad bölgesi Saluk Atik meskun mahalde teröristler bombalı araçla saldırıda bulundu. Saldırıda Piyade Binbaşı Şevket Tombul, Piyade Teğmen Sinan Bilir, Uzman Onbaşı Mustafa Alpaklı şehit oldu.

Şehit olan evli ve 2 çocuk babası Piyade Binbaşı Şevket Tombul'un şehadet haberi Eskişehir'in Odunpazarı ilçesi Işıklar Mahallesi'nde bulunan ailesine, Piyade Teğmen Sinan Bilir'in Tokat'ta yaşayan ailesine, Uzman Onbaşı Mustafa Alpaklı'nın Şanlıurfa!nın Eyyübiye ilçesi  Salman Mahallesi'ndeki ailesine verildi ve evlerine Türk bayrağı asıldı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Bu arada Milli Savunma Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Barış Pınarı Harekât Bölgesinde, 16 Ocak 2020 tarihinde yol kontrolü sırasında meydana gelen bombalı araç saldırısı sonucunda üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.