GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-05-2020 20:21   Güncelleme : 17-05-2020 19:23

THY Samsun'a TK1919 sefer sayısıyla özel uçuş düzenleyecek

Türk Hava Yolları (THY), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Samsun’a tarihi uçuş gerçekleştirecek. Tarihi yolculuk için hatıra bilet alanların sayısı da 3 milyona kişiye yaklaştı.

THY Samsun'a TK1919 sefer sayısıyla özel uçuş düzenleyecek

Türk Hava Yolları'ndan (THY) konuyla ilgili yapılan açıklamada, "23 Nisan’ın 100. yılında dünyanın en büyük bayrağını gökyüzüne açan Türk Hava Yolları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel, tarihi bir uçuş daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı tarihten tam 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’dan Milli Mücadele’nin başladığı şehir olan Samsun’a düzenlenecek bu tarihi uçuş TK1919 sefer sayısı ile gerçekleşecek. 19 Mayıs günü İstanbul’dan Samsun’a gerçekleştirilecek TK-1919 sefer sayılı tarihi uçuşun kaptan pilotu Selin Sevimli, ikinci pilot ise Doğukan Demir olacak. Bu tarihi sefere evlerinde kalarak katılmak isteyen kişiler ise www.tarihiyolculuk.com adresi üzerinden hatıra biletleri oluşturabilecek. Oluşturulan hatıra biletleri bugünden itibaren #TarihiYolculuk ve #TK1919 sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılabilecek" denildi.

SAMSUN VALİSİ'NDEN ÇAĞRI:
Bu arada Samsun Valisi Osman Kaymak, Türk Hava Yolları'na bu anlamlı dijital etkinlik için teşekkür ederek, aldığı hatıra uçuş biletini, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı Kurtuluş Şehri Samsun’umuza Türk Hava Yolları ile Sizde http://tarihiyolculuk.com üzerinden hatıra biletinizi oluşturup yorum olarak bu tweetin altına gönderebilirsiniz" sözleriyle paylaştı.

HATIRA BİLET ALANLAR 3 MİLYONA YAKLAŞTI
THY'nın dijital hatıra uçuş bileti alanların sayısı ise şuana kadar 3 milyon kişiiye yaklaştığıı bildirildi.

SAMSUN HABER HATTI