22 EYLÜL 2018

Trabzon´da hafriyat kamyonlarına sıkı takip

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, izinsiz olarak hafriyat ve moloz dökümü yapılmasını engellemek için denetimlerini arttırdı.

Trabzon´da hafriyat kamyonlarına sıkı takip

Kaçak hafriyat ile ilgili denetim yetkisini Çevre ve Şehircilik Bakanlığından devralan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, hafriyat taşıyan araçlara, araç takip cihazı taktırdı. Böylece izinsiz yerlere kaçak hafriyat atığı ve moloz dökümlerini engelleyen belediye ekipleri, denetimlerini de arttırdı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, hafriyat firmaların, Taşıma İzin Belgesi almak için müracaatlarının devam ettiği belirtildi ve "Hafriyat kamyonlarının yerlerinin anında tespit edilebilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ile hafriyatı belirlenen yerlerin dışındaki alanlara dökenlerle ilgili denetimleri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi koordineli olarak yürütülüyor.Belgesiz, Büyükşehir Belediyesinin gösterdiği alanın dışına hafriyat döken kamyonlara gerçek kişi olmaları halinde 50 bin 975 TL, tüzel kişi olmaları halinde ise 152 bin 925 TL ceza uygulanıyor. Yapılan denetimler neticesinde, Büyükşehir Belediyesi tarafından kurallara uymayanlara yönelik olarak cezai uygulamalara başlanırken bu zamana kadarki uygulama dâhilinde kurallara uymayan araçlara 254 bin 875 TL para cezası kesildi" denildi.

Bu arada konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "İlimiz genelinde taşkın riski ve çevre kirliliği oluşturan dere yataklarına, su havzalarına, tapulu ve hazine arazilerine; kaçak ve izinsiz olarak hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının dökülmesinin önüne geçmek ve bu atıkların belirlenen depolama sahalarına dökülmesini sağlamak için hafriyat kamyonlarının uydudan takip edilmesi ve böylece il genelinde sağlıklı bir Hafriyat Yönetimi Planı oluşturmak için gerekli hazırlıklarımız tamamlanmıştır" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Freni boşalan kamyon, 16 otomobili biçti
Freni boşalan kamyon, 16 otomobili biçti
Fulya'yı, boşandığı mühendis eşi yastıkla boğarak öldürdü
Fulya'yı, boşandığı mühendis eşi yastıkla boğarak öldürdü