GENEL
Giriş Tarihi : 22-12-2020 13:37   Güncelleme : 22-12-2020 13:37

Trabzonspor'un efsane ismi, Samsunspor'un eski Teknik Direktörü Özkan Sümer vefat etti

Trabzonspor camiasının efsane isimlerinden olan ve bir dönem Samsunspor'da da Teknik Direktör olarak görev yapan Özkan Sümer, tedavi gördüğü hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Trabzonspor'un efsane ismi, Samsunspor'un eski Teknik Direktörü Özkan Sümer vefat etti

Eski Trabzonspor Kulübü Başkanlarından Özkan Sümer, hayatını kaybetti. Bordo-mavili takımda futbolculuk, teknik direktörlük ve başkanlık görevlerinde bulunan 80 yaşındaki Özkan Sümer, bir süredir kanser tedavisi gördüğü Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde vefat etti.

Sabah saatlerinde hayatını kaybeden Sümer'in cenazesi Maçka ilçesinde toprağa verilecek.

Özkan Sümer 1991-1992 sezonuna Samsunspor'da da Teknik Direktörlük görev,nde bulunmuştu.


ÖZKAN SÜMER KİMDİR?

Sümer'in vefatıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'ndan açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türk futbolunun efsane ismi, A Milli Takımımızı bir dönem çalıştıran, Trabzonspor'un eski futbolcu, teknik direktör ve Başkanlarından Özkan Sümer'in bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. 20 Kasım 1940 Trabzon doğumlu olan Özkan Sümer, Bordo-Mavili takımda futbol oynadı, uzun yıllar teknik direktör olarak çalıştı. Birçok kademede görev yaptığı Trabzonspor Başkanlığını da yapan Sümer, 1980 yılında A Milli Takımımızın teknik direktörlüğü görevinde de bulundu. Birçok takımda Türk futboluna unutulmaz katkılar sağlayan tecrübeli futbol adamı birçok ismi futbolumuza kazandırdı. Özkan Sümer'e Allah'tan rahmet; ailesi, sevenleri, Trabzonspor Kulübü ve futbol camiasına başsağlığı diliyoruz."