GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-11-2020 00:55   Güncelleme : 10-11-2020 00:55

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Doktor Habib Demirel Koronavirüs'ten hayatını kaybetti

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı olarak 5 yıldır görev yapan Doktor Habib Demirel, Koronavirüs'ten dolayı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Doktor Habib Demirel Koronavirüs'ten hayatını kaybetti

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı  Doktor Habib Demirel, yakalandığı koronavirüs nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversiştesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı görevini 5 yıldır sürdüren 56 yaşındaki Doktor Habib Demiel'in vefatı sağlık camiasında büyük üzüntü yarattı.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, sosyal medya hesabından yayınladığı başsağlığı mesajında, "Koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden Kızılay Samsun Şube Başkanımız Dr. Habib Demirel'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve Kızılay camiasına başsağlığı dilerim" ifadelerini kullandı.

Doktor Habib Demirel'in cenazesi  Salı günü saat 15.00'de Atakum İlçesi Büyükoyumca Mahallesi  Pelitköy TOKİ Konutlarındaki mezarlıkta toprağa verilecek.

DR. HABİB DEMİREL KİMDİR?

Dr. Habib Demirel, 20 Ocak 1964 yılında Adıyaman'da öğretmen Hacı Yılmaz Demirel ve Fatma Demirel'in oğlu olarak dünyaya geldi. Çukurova Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Habib Demirel psikoloji doktoru ve nöropsikoloji araştırmacısıdır. Uzun yıllar yönetici Başhekimlik ve İl Sağlık Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Samsun Bafra Kuşluğan Sağlık Ocağı’nda hekimlik; Samsun İl Sağlık Müdür Yardımcılığı, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü; Bafra SSK Hastanesi Başhekimliği, Samsun SSK Hastanesi Başhekimliği ve Samsun Gazi Devlet Hastanesi Başhekimliği ile Samsun Ruh Sağlığı Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Dr. Habib Demirel 10 yılı aşkın süredir nöropsikoloji üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Kuran’ı nöropsikolojik açıdan yorumlama ve Tevrat üzerine incelemeler yapan Dr. Demirel, beynimizde asılı duran ve bizi engelleyici bir rol oynayan düğümlerin çözümlenmesini sağlayan Beyin Detoksu/ Düşünce Durulama Tekniği‘ni geliştirdi.

Odaklanma ve Konsantrasyon; Hızlı, Etkin, Kalıcı Öğrenme; Buluşçu Zihin& Dahi Beyin Oluşturma; Küresel& İnovasyonel& Hikmetsel Düşünüş tekniklerini HBB Dahi Beyin Teknikleri adı altında birleştirdi. Zeka gelişimini artıran ve çocuk sahibi olacak çiftlerde çocuğun üstün yetenekli doğma koşullarını oluşturan ZİSMER Teknikleri‘ni geliştirdi.

Dr. Habib Demirel beynin davranış dinamiği, beyin temelli öğrenme, odaklanma& konsantrasyon, Küresel Düşünüş teknikleri ve HBB Dahi Beyin Teknikleriyle ilgili pekçok seminer ve konferans vermiştir. Samsun Kızılay Şube Başkanlığı görevi sırasında koronavirüs nedeniyle vefat etmiştir.

SAMSUN HABER HATTI