GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-06-2024 11:01

Türk sinemasının sultanı Türkay Şoray Samsun'da hayranlarıyla buluştu

“Türk sinemasının sultanı” olarak bilinen Türkan Şoray, Samsun Kültür Yolu Festivali kapsamında söyleşiye katıldı. Hayranlarının büyük ilgi gösterdiği Yeşilçam’ın efsane ismi Türkan Şoray söyleşide hayatından kesitler paylaştı ve "Beni hayata bağlayan sizlerin ve kızım Yağmur’un sevgisi" dedi.

Türk sinemasının sultanı Türkay Şoray Samsun'da hayranlarıyla buluştu

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivali’nin 4. durağı olan Samsun Kültür Yolu Festivali yedinci gününde çok özel bir ismi ağırladı. Festival kapsamında; Türk sinemasının “Sultan”ı Türkan Şoray, Samsun Müzesi Konferans Salonu’nda Samsunlularla buluştu. Samsunlular, Sultan’ı görebilmek için salonu doldurup taşırdı.

Yeşilçam’ın efsane ismi Türkan Şoray söyleşide hayatıyla ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Samsun’da olmaktan dolayı duyduğu heyecan ve mutluluktan bahseden Şoray, “Yine dünyaya gelsem yine Türkan Şoray olmak isterdim, bu bana Allah’ın bir lütfu. Bu hangi kula nasip olur? Allah’ıma binlerce şükür” dedi.

Hayatımın dönüm noktası, kızım Yağmur’un doğumu

“Hayatınızın dönüm noktaları nelerdir” sorusu üzerine Şoray, “Bir gün once mektebe giderken bir gün sonra filmde oynamaya başlamak… Okulumu çok seven bir öğrenciydim, beni sinemaya uygun görüp, anneme teklif ediyorlar ve sinemaya başlıyorum, bu bir dönüm noktası. Evlenmem de hayatımın bir dönüm noktası. Hayatımın en dönüm noktası ise Yağmur’un doğumu, anne olmak… o kadar güzel bir şey ki. Yağmur’dan once, sadece film çevirmek ve seyircilerimin o filmleri sevmesini isterdim. Seyircilerimizle birbirimizi gördüğümüz zaman sarılmamız, sinemadaki o kuyruklar… Bana sorduklarında, ‘Benim sevgilim seyircilerim’ diyordum. Ama sonra Yağmur geldi rakip. Şimdi Yağmur’umu da çok seviyorum sizleri de çok seviyorum.  Beni hayata bağlayan sizlerin ve Yağmur’un sevgisi. Bana o kadar güç ve moral veriyor ki, yaşama azmi veriyor. Sizler ve kızım için sağlığıma dikkat ediyorum. ‘İyi kalmam lazım’ diyorum, ‘Türkan kendine dikkat et, yüzüne kremlerini sür’ diyorum. Bunları kızıma ve sizlere borçluyum” diye konuştu.