SPOR
Giriş Tarihi : 07-07-2019 00:06   Güncelleme : 07-07-2019 00:39

Türkiye Bowling şampiyonası Samsun'da başladı

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu'nun 2019 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye İşitme Engelliler Bowling Şampiyonası Samsun İlkadım Bowling Salonu'nda başladı.

Türkiye Bowling şampiyonası Samsun'da başladı

Türkiye çapında 100'ü aşkın işitme engelli sporcunun yarıştığı müsabakalar eleme usulü ilerleyecek,  Pazar günü son 8 finalist Türkiye Şampiyonu olmak için yarışacak.

Türkiye Şampiyonası sonunda komite tarafından seçilecek yetenekli sporcular 03-12 Ağustos 2019 tarihleri arasında Tayvan’da düzenlenecek Dünya Bowling Şampiyonası'na hazırlanmak üzere Milli Takım kampına alınacak.

Milli Takımlardan sorumlu İşitme Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Mahir Yazıcı yaptığı açıklamada, "Samsun’da organizasyon yapmak hem bizim hem de işitme engelliler camiası için büyük bir mutluluk. Bu engelli dostu kentle gönül bağımız hiç bitmeyecek. Umarım bunun gibi daha çok organizasyonu burada yapmak nasip olur" derken Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Tugay Kurtgözlü ise, “Böyle güzel bir organizasyonun Samsun’da düzenlenmesinden ve İşitme Engelli dostlarımız ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Samsun işitme engelliler için özel bir kent haline geldi. İnanıyoruz ve çalışıyoruz ki bu organizasyonları sürdürmek için elimizden gelenin fazlasını yapacağız" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI