01 NİSAN 2020 Çarşamba 08:09
SPOR
Giriş Tarihi : 23-03-2020 23:08

UEFA, İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi ve Polonya'daki Avrupa Ligi final maçlarını süresiz erteledi

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) yeni tip koronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi final karşılaşmalarının ertelendiğini açıkladı, müsabakalar için yeni tarih vermedi. UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin, 30 Mayıs'ta İstanbul'daki Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanması planlanıyordu.

UEFA, İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi ve Polonya'daki Avrupa Ligi final maçlarını süresiz erteledi

UEFA yaptığı açıklamada, mayıs ayında oynanması planlanan erkek futbolunda Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi final karşılaşmaları ile kadın futbolundaki Şampiyonlar Ligi finalinin koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelendiği açıkladı.

Karşılaşmaların oynanacağı tarihler, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin öncülüğünde kurulan çalışma grubu tarafından belirlenecek ve daha sonra açıklanacak.

Sezon başında açıklanan takvime göre UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin, 30 Mayıs'ta İstanbul'daki Atatürk Olimpiyat Stadı, UEFA Avrupa Ligi finalinin 27 Mayıs'ta Polonya'daki Gdansk Stadı, UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi finalinin ise 24 Mayıs'ta Avusturya'daki Viola Park'ta oynanması planlanıyordu.

Euro 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası, koronavirüs nedeniyle 2021'e ertelemişti. UEFA, tüm Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarını da erteledi. (euronews)

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA