GENEL
Giriş Tarihi : 06-01-2020 10:06

Ufo361 Kimdir?

Ufo361 olarak bilinen gerçek ismi Ufuk Bayraktar olan ünlü rapçi, Almanya’nın Berlin şehrinde ikamet etmektedir.

Ufo361 Kimdir?

Ufo361 olarak bilinen gerçek ismi Ufuk Bayraktar olan ünlü rapçi, Almanya’nın Berlin şehrinde ikamet etmektedir. Çocukluğundan itibaren rap müziğe çok fazla ilgisi olan Ufo361, yıllar geçtikçe kendini geliştirmeye çalışıp, profesyonel şekilde rap kayıtları almaya başladı. Yaptığı işlerle çoğu rap dinleyicileri tarafından tanınan bir isim haline geldi.

parçanın altına imzasını atmayı başarmıştır. Özellikle Türkiye’de ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Ezhel ismi ile tanınan Ömer Sercan İpekçioğlu ile beraber piyasaya sürdüğü rap parçalar ile adından söz ettirmiştir. Türkiye’de Ezhel’in Ufo361’den esinlenerek rap yaptığı gibi söylentilerde mevcuttur.

Ufo361’in Çıkış Yapan Şarkıları ve Sözleri

Almanya’da ise rap dünyasında Türk Rap Çetesi ismi ile tanınan 36 Boys isimli grup ile başarılarını perçinlemiştir.2012 senesinde ilk rap müziğini rap severler ile paylaşan Ufo361, 2014 senesinde ilk albümünü, Ihr seid nicht allein ismi ile piyasaya sürmüştür. Daha sonra Ich bin 2 Berliner, Ich Bin 3 Berliner, Tiffany, 808, VVS Bonus EP, VVS ve WAVE albümlerini rap severler ile buluşturmuştur.

2018 yılında aldığı karar ile rap müzik severleri üzen ünlü isim müziği bıraktığını açıklamıştır. Çünkü hem kendisine, hem de ailesine zaman ayıramadığını bu nedenle böyle bir karar aldığını belirtmiştir. Ancak 1 sene sonra kararından vazgeçmiş içindeki rap tutkusu daha baskın çıkmış ve müzik piyasasında tekrar geri dönüş yapmıştır.

Almanya’da doğup büyümüş, ana dili ise Almanca’dır. Ancak aile kökeni Türk asıllıdır. Anne ve baba tarafından ise aslen nereli olduğu bilgisine maalesef henüz ulaşılamamıştır. Evli olan başarılı rap sanatçısı’nın boyu 1.81 cm, kilosu ise 74’tür. Sık sık google üzerinden öldü mü? sevgilisi kim? gibi sorularda merak konusudur. Başarılı isim günümüzde yaşantısını Almanya’da sürdürmekte, aktif olarak rap müzik kariyerini devam ettirmektedir. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,6milyon civarındadır.