16 AĞUSTOS 2018

Üreten Samsun´un yıldızlarına ödül!

Samsun´da 2016 yılı kurumlar ve gelir vergisi rekortmenleri, ihracatçı firmalar, ISO ilk 500 ve ikinci 500’e giren firmalar ile en çok istihdam sağlayan firmaların temsilcileri için ödül töreni düzenlendi.

Üreten Samsun´un yıldızlarına ödül!

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsun Ticaret Borsası tarafından Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Çok Amaçlı salonunda, ’Üreten Samsun’un Yıldızları' ödül töreni düzenlendi.

Törende konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin kurtuluşunun müjdelendiği yer olan Samsun'un önemine değindi ve "Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki Samsun'un yeri unutulamaz. Bugün başımız dik yaşıyorsak Samsun’da yanan meşale ve İstiklal ruhu sayesindedir. Atatürk Samsun’u güzel anlatmış. Başka söze gerek yok. Diyor ki Samsunlunun gözündeki vatanperverliği ve fedakârlığı görünce ülkemin geleceğiyle ilgili ümidim inanca dönüştü. Bu aslında Samsunlu için iftihar edilesi bir sözdür. Allah ecdadımızın mirasını korumamız için bize güç versin. Allah bize çok güzel topraklar vermiş. Ama sadece bereketli toprakla iş olmuyor. Türkiye’nin markalaşmış şehirlerine bakın. Eğer bir ilde o şehrin ileri gelenlerinin yürekleri bir atıyorsa o şehirler markalaşır. Bugün Samsun’da bu var. İşte esas başarı hikâyesi bu birliktelik sayesinde bereketleniyor" dedi.

SAMSUN İŞİNİ BİLİYOR
Samsun'un idareci yönünden şanslı olduğunu da vurgulayan Hisarcıklıoğlu, "Büyükşehir Belediye başkanımız marka bir isim. 2 tane belediye başkanı vardı biri Kayseri’de biri de Samsun’daydı. Bu Samsun işini biliyor. Bunlara sahip çıkmak kendinize sahip çıkmak demektir. Mevzu Samsun olunca bu şehrin önde gelen isimleri hep beraberler. Eğer yürekler birlikte atarsa sırtınız yere gelmez. Allah bizi yaratırken bize beyin vermiş ki farklı düşünelim diye. Ama ortak akılla birlikte hareket etme kültürünü yakaladığımızda ileriye gidiyoruz. Samsun’daki olimpiyat organizasyonunu da Samsun başarıyla tamamladı. Bu organizasyon sadece bu şehrin değil, Türkiye’nin gururuydu. Bugün Allah’a çok şükür Samsun Ticaret Borsası ve Samsun Sanayi Odası Paris, Londra gibi yerlerle eş değerde hizmet veriyor. Hepsini kutluyorum" dedi.

ACİZ KALDIĞIMIZ KONU İNSANLARA İŞ VERMEK
Samsun Valisi Osman Kaymak ise vali ve kaymakam olarak en aciz kaldıkları konunun insanlara iş vermek olduğunu dile getirdi ve " Bu anlamda sizlere saygı duyuyoruz. Hizmetinizi çok önemsiyoruz. Bu çerçevede el ele vermek durumundayız. Birlik ve Beraberlik çok önemlidir. Arkadaşlar biz Samsun için sanayi, turizm, sağlık ve spor kenti diyoruz. 18-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarını başarıyla tamamladık. Olimpiyatlarda ilimizin bu konudaki başarısını tüm dünyaya göstermiş olduk. Ben mümkün olduğunca Samsun organize sanayi bölgelerini ziyaret ediyorum. Samsun organize bölgesindeki çalışan sayısının azlığı bizleri üzüyor. Yeni fabrikalar, yeni üretim alanları kurmak durumundayız. Bunları da kurarken katma değeri yüksek, çevreye duyarlı insanı önemseyen sanayi istiyoruz. Bu çerçevede ilimizdeki medikal üretimini çok önemsiyoruz. Cumhurbaşkanımızın koymuş olduğu 2019 yılından itibaren ikili eğitimden, tekli eğitime geçme hedefine ilimiz olarak ulaşmak istiyoruz. İlçelerimizde bunun alt yapısını oluşturduk. Merkezde ise gerekli bin 200 derslikten, 800 dersliğimiz yapım aşamasındadır. Geri kalan 400 dersliği de siz hayırsever işadamlarının desteğiyle 2019 yılına kadar inşallah tamamlayacağız. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanına çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın şu özelliği takdire şayan, Türkiye’de iş dünyasının sorunlarını hükümete en iyi şekilde anlatan pozitif, olumlu ve olayın iyi tarafına bakarak olaya çözüm odaklı yaklaşan bir büyüğümüzdür. Onun tecrübelerinden faydalanmaktan ve onunla birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim" diye konuştu.

Konuşmaların ardından 2016 yılı vergilendirme dönemi TSO üyesi kurumlar vergisi rekortmenlerine, 2016 yılı vergilendirme dönemi TSO üyesi gelir vergisi rekortmenlerine, 2016 yılı TSO üyesi ihracatçı firmalara, 2016 yılı üretimden satışlar TSO üyesi ISO ilk 500 ve ikinci 500’e giren firmalara, en çok istihdam sağlayan firmaların temsilcilerine ödülleri Vali Osman Kaymak ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından, Vali Kaymak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından TOBB’nin ‘81 ile 81 Okul Projesi’ kapsamında Samsun'a kazandırmış olduğu 24 derslikli TOBB İlyas Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin sembolik açılışı gerçekleştirildi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hasan Turan     2017-08-19 Sayın Yetkili, Yıldızlar Kimler acaba yazılsaydı keşke.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu