GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-03-2020 14:17   Güncelleme : 01-03-2020 16:40

Uzman Onbaşı Eyüp Gülaştı Çarşamba'da toprağa verildi

Suriye'nin İdlib bölgesinde rejim güçlerinin topçu saldırısında 34 silah arkadaşıyla birlikte şehit olan Uzman Onbaşı Eyüp Gülaştı'nın naaşı Samsun'un Çarşamba ilçesinde gözyaşları içinde toprağa verildi.

Uzman Onbaşı Eyüp Gülaştı Çarşamba'da toprağa verildi

İdlib şehidi 23 yaşındaki Uzman Onbaşı Eyüp Gülaştı'nın naaşı dün gece Samsun Çarşamba Havalimanı'nda karşılandıktan sonra uzun araç konvoyu ile Çarşamba ilçesi'ne getirilerek Devlet Hastanesi morguna konuldu. Bugün saat 11.00'de ise şehidin cenazesi Çarşamba İlçesi Orta Mahalle'ndeki babaevine getirilerek helallik alındı. Ardından şehidin naaşı dualarla Çarşamba Rıdvan Paşa Camii'ne getirildi.

Buradaki son göreve, bekar olan şehidin babası İsa Gülaştı, annesi Nuray Gülaştı, kardeşleri, Samsun Valisi Osman Kaymak, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, milletvekilleri, şehidin yakınları, askeri ve mülki erkan ile kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Kılınan cenaze namazından sonra Uzman Onbaşı Eyüp Gülaştı'nın naaşı Çarşamba İlçe şehitliğinde toprağa verildi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA