GENEL
Giriş Tarihi : 09-06-2020 07:29   Güncelleme : 09-06-2020 07:29

Van Çatak'ta servis aracına hain saldırı! 2 sivil şehit, 8 yaralı

Van'ın Çatak İlçesi Narlı bölgesindeki Belbuka Yaylası'na yol çalışması yapan yüklenici firmanın sivil servis aracına bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarınca düzenlenen bombalı saldırıda Emrah Baran ve Murat Yağdıran adlı 2 işçi şehit oldu, 8 işçi de yaralandı.

 Van Çatak'ta servis aracına hain saldırı! 2 sivil şehit, 8 yaralı

Van Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, saldırıda yaralanan işçilerin helikopterle Van Araştırma Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındığı belirtildi. 

Yaralıların  hayati tehlikesinin olmadığı belirtilen açıklamada, "Şehit işçilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz" denilerek,  "Tek amacı bölge halkına hizmet götürmek olan  sivil işçilere menfur saldırı düzenleyen Bölücü Terör Örgütünü ve arkasında duranları tel'in ediyoruz. Saldırı sonrası, bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.

BU arada saldırı sonrası Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu yaralanan işçileri Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret etti. Vali Bilmez, yaralılara geçmiş olsun dileklerini ileterek Hastane Başhekimi Sebahattin Çelik’ten yaralıların durumu hakkında bilgi aldı. Hastane önünde bekleyen şehit işçilerin aileleri ve yakınlarına  başsağlığı dileyen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, yaralıların ailelerine de yaralı işçilerin sağlık durumu hakkında bilgi verdi.