GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-09-2020 07:16   Güncelleme : 12-09-2020 07:18

Van'dan kahreden haber! Samsunlu Yüzbaşı, 2 silah arkadaşıyla birlikte şehit oldu

Van'da devam eden 'Yıldırım 10-Norduz' operasyonunda teröristlerle çıkan çatışmada Samsunlu Yüzbaşı Mahmut Top, Hataylı Uzman Çavuş Sezer Uçar ile Eskişehirli Yusuf Ayar şehit oldu, bir Yarbay da yaralandı.

Van'dan kahreden haber! Samsunlu Yüzbaşı, 2 silah arkadaşıyla birlikte şehit oldu

Milli Savunma Bakanlpı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada,  "Yıldırım -10 Norduz' operasyonu kapsamında; Van Çatak ilçesi kırsalında 3 teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyonda, 1 Jandarma Yüzbaşımız ile 2 Jandarma Uzman Çavuşumuz şehit olmuş, 1 Jandarma Yarbayımız yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kaderli ailelerine baş sağlığı, yaralı yarbayımıza acil şifalar diliyoruz" denildi.

SAMSUNLU ŞEHİDİN NAAŞI SAMSUN'A GETİRİLDİ
Şehit olan askerlerden Jandarma Yüzbaşı Mahmut Top'un şehadet haberi, Samsun'un Havza ilçesi Karşıyaka Mahallesi'nde yaşayan anne Mevlüde ve baba Şevket Top'a Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Bahadır Çay ile İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alparslan Bostancı, tarafından verildi. Evli ve 2 çocuk babası olan şehidin naaşı ise askeri uçakla Merzifon Havalimanı'na getirildi. Buradaki karşılama törenine şehidin annesi, babası, eşi Kübra Top,  kardeşleri, Amasya Valisi Mustafa Masatlı, AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Samsun Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale tarafından dualarla karşılandı. Ardından da Havza Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bu arada operasyonda şehit olan Hatay'ın Reyhanlı nüfusuna kayıtlı evli ve 2 çocuk babası Jandarma Uzman Çavuş Sezer Uçar ile Eskişehir'in Sivrihisar ilçesi nüfusuna kayıtlı evli ve 1 çocuk babası Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Uyar'un şehadet haberleri ailelerine verildi.

SAMSUN HABER HATTI