01 NİSAN 2020 Çarşamba 08:31
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-03-2020 16:21

Whatsapp hattı devreye girdi! Gıda teröristlerini ihbar edin

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, bakanlığın 'Alo 174 Gıda İhbar Hattı'ndan sonra 'whatsapp gıda ihbar hattı'nın da devreye girdiğini açıkladı. Sağlam, "Dünyanın pek çok ülkesinin salgın hastalıklarla mücadele ettiği, sağlıklı beslenme ve kaliteli gıdanın her geçen gün daha büyük önem kazandığı bugünlerde, vatandaşımızı bilinçli olmaya ve gıda teröristleri ile mücadelemizde yanımızda olmaya çağırıyoruz" dedi.

Whatsapp hattı devreye girdi! Gıda teröristlerini ihbar edin

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, resmi internet sitesinden bakanlık tarafından 'Alo 174 Gıda İhbar Hattı'ndan sonra 'whatsapp gıda ihbar hattı'nın da devreye alındığını bildirdi.

Sağlam konuyla ilgili yaptıpı açıklamada, "Her fırsatta vurguladığımız üzere, Halk Sağlığı ve Güvenliği noktasında vatandaşlarımızdan gelecek her türlü geri bildirim bizim için son derece önemlidir.Bu amaçla Bakanlığımızca devreye sokulan Alo 174 Gıda İhbar Hattı'ndan sonra, şimdi de 05011740174 numaralı Whatsapp İhbar Hattının vatandaşımızın hizmetinde olduğunu belirtmek isterim. Özellikle, Dünyanın pek çok ülkesinin salgın hastalıklarla mücadele ettiği, sağlıklı beslenme ve kaliteli gıdanın her geçen gün daha büyük önem kazandığı bugünlerde, vatandaşımızı bilinçli olmaya ve gıda teröristleri ile mücadelemizde yanımızda olmaya çağırıyoruz. Bakanlık politikamız gereği hep söylediğimiz üzere; halkımızın sağlığı ve güvenliği söz konusu olduğunda, Gıdada taklit ve tağşiş yapanların gözünün yaşına bakmayacak ve affetmeyeceğiz. Kendi soframıza koyamayacağımız ürünü halkımızın yemesine gönlümüz müsaade etmez diye de hep ifade ediyoruz. Bu bağlamda bir kez daha tekrar edecek olursak; gıda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşma halinde veya en ufak soru işareti duyduklarında vatandaşlarımızın mevcut ALO 174 Hattı üzerinden veya yeni devreye giren 0501 174 0 174 Whatsapp Gıda İhbar Numarası üzerinden bize ulaşması kendi sağlık ve güvenlikleri için önemlidir" dedi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA