DÜNYA
Giriş Tarihi : 09-09-2020 14:52   Güncelleme : 09-09-2020 15:03

WhatsApp'ta paylaşılan bu mesaja dikkat!

WhatsApp kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir uyarı yayınlandı. Popüler mesajlaşma platformunda paylaşılan bir mesajın uygulamanın çökmesine neden olduğu belirlendi.

WhatsApp'ta paylaşılan bu mesaja dikkat!

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp için kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir uyarı geldi.   

İngiliz Daily Mail gazetesinin WABetaInfo  tarafından paylaşılan bilgilere dayandırdığı habere göre, kullanıcılara tanımadıkları kişiler tarafından gönderilen mesajlar uygulamanın çökmesine neden oldu. 

Kullanıcıların tanımadıkları kişiler tarafından bir WhatsApp grubuna dahil edilmesi yöntemi ile gerçekleşen bu saldırı sonrasında kullanıcıların mesajlaşma geçmişlerini de kaybettikleri belirtiliyor. 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan  WABetaInfo  kullanıcıların WhatsApp ayarlarını sadece rehberlerindeki kişilerden mesaj almalarına izin verecek şekilde değiştirmelerini öneriyor. 

Bunun için adım adım yapmanız gerekenler ise şöyle... 

WhatsApp uygulamasını açın 

Sağ alt tarafta yer alan ayarlar sekmesini açın 

Bu ekranda karşınıza çıkan hesap sekmesine tıklayın. 

Daha sonra gizlilik sekmesini açın ve gruplar seçeneğine tıklayın 

Karşınıza gelen ekrandan size kimlerin  WhatsApp üzerinden mesaj atabileceğini seçebileceğiniz opsiyonlar çıkacak. 

WhatsApp konu ile ilgili yayınladığı bilgilendirme mesajında söz konusu soruna karşı bir güncelleme yapıldığını duyurdu. 

Ancak siber güvenlik uzmanları gelecekte bu ve benzeri saldırılara karşı WhatsApp ayarlarının sadece rehberdeki kişilerden mesaj alınmasına izin verecek şekilde değiştirmesini öneriyor. (ntv)