06 NİSAN 2020 Pazartesi 08:29
GENEL
Giriş Tarihi : 03-02-2020 17:59

Wordpress google analytics eklentisi

Google arama motorunun site sahiplerine ücretsiz olarak sunduğu google analytics hizmetinden yararlanarak, bahsi geçen tüm detaylara erişim sağlayabilir ve sitenizi geliştirebilirsiniz. Google analytics kullanarak ziyaretçi kitlenizi yakından takip edebilir ve sitenizden ne beklediklerini izleyebilirsiniz.

Wordpress google analytics eklentisi

Kullanıcılar internet sitesi açarken hedefledikleri başarıya ulaşmak ister. Her sitenin istenilen hedefe ulaşması için biraz emek vermek ve doğru yöntemler izlemek kaçınılmazdır. Hedef kitlenizin ne istediğini, sitenizi neden ziyaret etmeleri gerektiğini ve ne sıklıkla ziyaret ettiklerini bilmeniz sitenizin gidişatını olumlu yönde takip edip geliştirmenize destek olur. Bunun için wordpress tabanlı bir siteye sahipseniz, bazı ücretsiz eklentiler kullanmanız mümkündür. Google arama motorunun site sahiplerine ücretsiz olarak sunduğu google analytics hizmetinden yararlanarak, bahsi geçen tüm detaylara erişim sağlayabilir ve sitenizi geliştirebilirsiniz. Google analytics kullanarak ziyaretçi kitlenizi yakından takip edebilir ve sitenizden ne beklediklerini izleyebilirsiniz. Bu da sitenizi hedef kitlenizin isteklerine göre şekillendirmenize ve istediğinizi başarıya kavuşmanıza destek olur.

Wordpress google analytics eklentisini kullanmanız için öncelikle google analytics hesabı oluşturmanız gerekiyor. Hesabı birkaç kısa adımda oluşturmanız mümkündür. Ardından wordpress yönetici panelinize giriş yaparak, eklentiyi sitenize kurabilirsiniz. Google analytics eklentisini sitenizde bulundurup kullanmanız temelde size şu hizmetleri sunar;

  1. Site kullanıcılarınızın ne istediğini bilmenizi

  2. Sitenizin en aktif olduğu saat aralığını

  3. Sitenize ilişkin önemli tüm detayları izlemeyi

  4. Sitenizin ziyaret kitlesini raporlamanızı

  5. Site içerisinde özel uyarılar oluşturmanızı

 

Gibi sitenizi geliştirmenize destek olacak birçok hizmeti google analytics sizlere sunar. Eklenti hakkında detaylı bilginiz olmayabilir. Kurulumu ve detayları hakkında bilgi almak üzere profesyonel destek alabilirsiniz. Aslında son derece net ve yalın bir kullanım sunsa da ilk kez kullanacak site sahipleri bu konuda biraz zorluk çekebilir. Konuya ilişkin hizmet almak üzere Mobitek ile görüşme sağlayabilirsiniz. Ya da daha ayrıntılı bilgi almak üzere https://mobitek.com/google-analytics/ linkinden bilgi alabilir ve sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA