19 ARALIK 2018
Advert

"Yaşamaya Dair" 23 Ekim'de Samsun'da

Türk Edebiyatının en önemli isimlerinden şair Nazım Hikmet'in hayatını anlatan "Yaşamaya Dair-Bursa Cezaevi'nden Mektuplar" adlı oyun, 23 Ekim Salı günü Samsunlu tiyatroseverlerle buluşacak.

Nazım Hikmet tutkusuyla bilinen usta oyuncu Genco Erkal'ın uyarlayıp yönettiği "Yaşamaya Dair-Bursa Cezaevi'nden Mektuplar", Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi'nde yattığı dönemde kaleme aldığı şiirlerden oluşuyor. Oyunda Genco Erkal'a Tülay Günal eşlik ediyor. Nazım Hikmet'in Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu anlatan oyun, daha sonra sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak destansı yaşamından izlenimlerle noktalanıyor.  

Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen oyunda; Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk gibi bestecilerin Nazım şarkıları da seslendiriliyor. Giysi tasarımını Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz'ın yaptığı oyunun koreografisi ise Sernaz Demirel'e ait. 

Nazım Hikmet gibi büyük bir ozanı Genco Erkal gibi büyük bir ustanın performansıyla Samsunlularla buluşturacak olan oyun, 23 Ekim Salı günü Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde saat 20.00'da sahnelenecek.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'daki PKK operasyonunda 2 tutuklama
Samsun'daki PKK operasyonunda 2 tutuklama
Ezgi öğretmenin yasa boğan ölümü
Ezgi öğretmenin yasa boğan ölümü