GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-08-2018 12:04   Güncelleme : 29-08-2018 18:59

Yaşamına son veren Samsun Polis Okulu Müdürü için tören düzenlendi

Samsun'da makam odasında tabancasını başına ateşleyerek hayatına son veren 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Cihan Alagöz için görev yaptığı okulda tören düzenlendi.

Yaşamına son veren Samsun Polis Okulu Müdürü için tören düzenlendi

Samsun'da dün akşam makam odasında beylik tabancasıyla intihar eden 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü 54 yaşındaki Cihan Alagöz için bugün görev yerinde tören düzenlendi. 

Törene Samsun Valisi Osman Kaymak, Polis Akademisi Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Çolak, Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Cihan Alagöz'ün eşi Nurgül, kızları Emine ve Ceren Alagöz ile emniyet mensupları katıldı. 

Mesai arkadaşının ve ailesinin gözyaşı döktüğü törende dualar edilip helallik alındı. Alagöz'ün cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Çorum'a gönderildi. Alagöz'ün Çorum merkez Ulu Cami'de ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazının ardından Ulu Mezarlığı'nda toprağa verileceği belirtildi.

3 YIL ÖNCE ATANDI
1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Cihan Alagöz'ün Çorum'da doğduğu, 1989 yılında Polis Akademisi'nden mezun olduğu ve sırasıyla İstanbul, Van, Sinop, Samsun İl Emniyet Müdürlüklerinin çeşitli birimlerinde ve Filistin'de uluslararası kuruluşta görev yaptığı belirtildi.  Alagöz'ün, Trabzon Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü iken, 8 Nisan 2015'te 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğüne atandığı ifade edildi.

'SOSYAL HAKLARI İÇİN MÜCADELE EDİYORDU'

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Cihan Alagöz'ün, uzun süredir sosyal haklarını daha iyi duruma getirmek için mücadele verdiği, istediği gerçekleşmeyince bunalıma girdiği, bu nedenle intihar etmiş olabileceği öne sürüldü. Alagöz'ün çevresine, "Yaş haddinden emekliliğime az zaman kaldı. Uzun süredir polis okulundan çıkmak için defalarca Ankara daire başkanlığıyla görüşme yaptım. 'Beni buradan alın. Müfettiş yapın' diye. Çünkü müfettiş olarak emekli olursam en az 2-3 bin TL civarında fark olacak" diyerek sitemlerini dile getirdiği öne sürüldü.

DHA'ya konuşan başka bir ilin polis okulu müdürü, "Cihan'la en son geçtiğimiz aylarda polis okulu müdürlerinin katıldığı toplantıda bir araya geldik. Yaş haddinden emekli olmasına sayılı zaman kalmıştı. Cihan da polis okulu müdürü olarak emekli olmak istemiyordu. 1'inci sınıf emniyet müdürü olarak il emniyet müdürlüğü yapan ve polis başmüfettişi olanların emekliliğiyle, polis okulu müdürlerinin emekliliği arasında sosyal haklar açısından büyük fark var. Cihan da bunun mücadelesini veriyordu. Defalarca Ankara'ya daire başkanlığına giderek durumunu anlatmıştı. 'Beni buradan alın' diye başvuruda bulunmuştu. 'Yaş haddinden emekliliğim yaklaştı. Bu zamandan sonra başka birinin emrinde çalışamam. Polis okulu müdürü olarak alacağım emekli maaşı da yetmez. Eğer müfettiş olarak ya da il müdürü olarak emekli olsam en azından 2-3 bin TL fark olacak' diyordu. Biz intihar edeceğini düşünmemiştik" diye konuştu.

ÇORUM'DA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Samsun'da dün makamında intihar eden 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekoku Müdürü Cihan Alagöz'ün cenazesi, memleketi Çorum'a getirildi. Cihan Alagöz için Çorum Ulu Cami'de cenaze töreni düzenlendi. Törene, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Samsun Valisi Osman Kaymak, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, emniyet mensupları ve Cihan Alagöz'ün yakınları katıldı. Törende Cihan Alagöz'ün eşi Nurgül Alagöz ve kızları Emine ile Ceren Alagöz gözyaşlarını tutamadı. Nurgül Alagöz, cami avlusunda eşinin tabutuna sarılarak, fotoğrafını öptü. Taziyeler sırasında Nurgül Alagöz yanındakilere, "Böyle olacağı hiç düşünmezdik. Ne oldu, nasıl oldu bilmiyorum" dedi.

Cihan Alagöz'ün cenazesi ikindi namazı sonrasında kılınan cenaze namazının ardından Ulu Mezarlık'ta toprağa verildi.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA