GENEL
Giriş Tarihi : 21-06-2022 12:29

Yenidoğan Bebek Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yenidoğan Bebek Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Çiftler bebek sahibi olduklarında bebeklerinin bakımı ile ilgili endişeye kapılabiliyorlar. Elbette bebek bakımı titizlik gerektiren bir iştir. Nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda fikir sahibi olursanız bu konuda kendinize daha fazla güvenebilirsiniz. 

Bebekler İçin En Uygun Beslenme Yöntemi Anne Sütüdür!

Öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken unsurların başında bebeklerin beslenmesi geliyor. Bebeklerin beslenmesi için en ideal gıdanın anne sütü olduğunu unutmayın. Anne sütü ile beslenen bebekler çok daha güçlü bir bünyeye sahip oluyor ve hastalıklara karşı daha direnci daha yüksek hale geliyor. Bu nedenle bebeklerin anne sütüyle beslenmesi en çok dikkat edilmesi gereken unsurların başındadır.

Cilt Bakımını İhmal Etmeyin!

Bebeklerin beslenmesi kadar dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir diğeri de cilt bakımıdır. Yeni doğan bebeklerin cildi son derece hassas bir yapıya sahip oluyor. Cilt bakımının ihmal edilmesi durumunda kısa zamanda çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bu nedenle bebeklerin cildinin düzenli olarak nemlendirilmesi ve bunun için de kaliteli ürünlerin tercih edilmesi önem taşıyor. Bebeklerin banyosu için özel şampuanları kullanmalı ve düzenli olarak cildinin nemlenmesini sağlamalısınız. Banyo ve nemlendirici ürün kullanma bebeklerin bir hayli rahatlamasını sağlar.

Alt Değişimini İhmal Etmeyin!

Yeni doğan bebeklerin yaşadığı sıkıntıların başında pişik problemi geliyor. İşte bu nedenle doğumdan sonra sıklıkla altlarının değiştirilmesine ve pişik kremi kullanımına özen gösterilmelidir. Bunun için özellikle kaliteli bir bebek bezinin kullanılması ve her alt değişiminin ardından mutlaka pişik kremi sürülmesi de önem taşıyan unsurlar arasında yer alıyor. Doğru bebek bezi tercih edildiğinde ve alt değişimi ihmal edilmediğinde pişik probleminin ortaya çıkma olasılığı da bir halde düşer. Bu noktada devreye genellikle Sleepy marka bebek bezleri giriyor. 

Bebeklerin hassas cilt yapısı ile uyumlu ve aynı zamanda yüksek emicilik özelliğine sahip olan bebek bezleri geliştiren marka, deneyimli annelerin de ortak rotası haline geldi. Deneyimli anneler tarafından rahatlıkla tercih edilen bu markanın bebek bezleri yenidoğan bebekler için de kullanıma uygun olması ile ön plana çıkıyor. Bebek bezi çeşitlerini incelemek ve uygun fiyatlarla satın almak için joker.com.tr internet sitesine tıklayabilirsiniz.