06 NİSAN 2020 Pazartesi 07:40
GENEL
Giriş Tarihi : 02-02-2020 04:38

Yeşilçam'ın acı kaybı! Ömercik hayatını kaybetti.

Yeşilçam'ın çocuk yıldızlarından olan ve'Ömercik' filmleriyle tanınan 61 yaşındaki Ömer Dönmez KOAH hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

Yeşilçam'ın acı kaybı! Ömercik hayatını kaybetti.

İstanbul Üsküdar'daki evinde vefat eden Ömer Dönmez'in yeğeni Tolga Acar, acı haberi sosyal medya heasbından duyurdu. Acar yaptığı açıklamada, "Dayım Ömer Dönmez'i (Ömercik) kaybettik. Cenaze öğlen namazına müteakip Üsküdar Selimiye Camii'nden kalkacaktır. Allah rahmet eylesin" ifadelerini kullandı.
 
ÖMER DÖNMEZ KİMDİR?

1959 doğumlu Ömercik ya da gerçek adıyla Ömer Dönmez, 4 yaşında kamera karşısına geçti. 60'lı ve 70'li yıllarda 40'a yakın filmde oynadı. Her oynadığı film onu biraz daha şöhrete ulaştırıyor ve ‘Ömercik' adı başrol oyuncularının arasına yazılıyordu. Teyze kızı Ayşecik'le birlikte oynadığı ‘Yedi Cüceler ve Pamuk Prenses'i ‘Ayşecik'le Ömercik', ‘Hayat Sevince Güzel' gibi yapımlar onu sinemanın adı unutulmayacak çocuk yıldızları arasına sokmuştu.

Dönmez, 17 yaşındayken geçirdiği talihsiz bir kaza nedeniyle de sol gözünü kaybetmişti. Arabanın gevşeyen kelebek camı vidasını sıkmak için elindeki tornavidayla çalışırken, yukarıdaki delikten bakmak isteyince kayan tornavida gözüne saplanmıştı. Daha sonra bir süre büfecilik ve taksicilik yaptı. Ömercik en son, İkinci Bahar dizisinde bir kuruyemişçiyi canlandırmıştı.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA