GENEL
Giriş Tarihi : 22-01-2021 17:58   Güncelleme : 22-01-2021 17:58

Yüzük

Eski dönemlerde imparatorlar, padişahlar, krallar yüzük konusunda ciddi manada zevkli, hassas bir işlemecilik ile sanat ustalarına tarif ederek istedikleri yüzükleri yaptırırlarmış. Osmanlı döneminde de Kanuni Sultan Süleyman takıları dillere destandır.

Yüzük

Yüzük denilince kadınlar akla gelir ilk. Oysaki erkekle dünyasında da yüzükler çok fazla rağbet görmüştür. Eski dönemlerde imparatorlar, padişahlar, krallar yüzük konusunda ciddi manada zevkli, hassas bir işlemecilik ile sanat ustalarına tarif ederek istedikleri yüzükleri yaptırırlarmış. Osmanlı döneminde de Kanuni Sultan Süleyman takıları dillere destandır. Yüzük aksesuar olarak birçok kişide farklı esintiler hissettirir. 

Yüzük Neden Önemlidir?

İlkçağlardan günümüze kadar yüzük, güç, zenginlik, özgürlük olarak atfedilmiştir. Bu yüzüklerin ihtişamları ne kadar görkemli ise sergiledikleri güçte o denli büyük olurdu. İmparatorlar, krallar ve padişahlar kullandıkları yüzüklerin taşlarını, işçiliğini kendileri tasarlardı. İşçilikler zengin ve çeşitlilik, incelik sergilemek zorundaydı. Yüzükler motiflerle işlenir, zevklerine göre değerler katılırdı. 

İşte bu sebeplerle tüm devlet yöneticileri ve eşleri güçlerini, hakimiyetlerini belli eden bu takılarla sergilerlerdi. Onların konumlarını belirler, isteklerini bu gösterge ile kabul ettirirlerdi. Tüm bu nedenlerden dolayı yüzükler bir nevi güç gösterisi, ya da kimlik göstergesi olarak belirlenmiştir. Sizde kendi kişiliğinizi, kendinizi tanıtacağınızı düşündüğünüz yüzük modelleri için seçeneklere bakmak isterseniz https://www.pirlantamerkezi.com/pirlanta-yuzukler linki sizler için bırakıyoruz.