EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-03-2020 17:29

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 6 ayı ödemesiz kredi verecek

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank hane halkı geliri 5 bin TL'nin altında olan müşterilere 6 ayı ödemesiz 10 bin liraya kadar kredi desteği verecek. Başvurular 1 Nisan tarihinde başlayacak.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 6 ayı ödemesiz kredi verecek

Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan 'Ekonomik İstikrar Kalkanı' tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, hane halkı geliri aylık 5.000 TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterileri finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatacak. 

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yapılan ortak açıklamada, "Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Segment Müşterilerimiz 10.000,-TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 Aya kadar vadeli, Aylık Eşit Taksitli, Kredi kullanabilecektir. Müşterilerimize, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacaktır. Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi bankalarımız tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecektir. Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank’tan yalnızca birine başvuru yapabilecektir. Başvurular 01 Nisan tarihinden itibaren kabul edilecektir" denildi.