SPOR
Giriş Tarihi : 24-01-2023 15:35

Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek ve yarı final kuraları çekildi

Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek ve yarı final eşleşmeleri belli oldu. Trabzonspor MKE Ankaragücü, Fenerbahçe Yukatel Kayserispor, Galatasaray ise Medipol Başakşehir'le eşleşti.

Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek ve yarı final kuraları çekildi

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final ve yarı final kura çekimi, Turkuvaz Medya Merkezi'nde gerçekleştirildi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin konuşma yaptığı kura çekimi, TFF 2. Başkan Vekili Murat Aksu, Başkan Vekili Yalçın Orhan, Süper Lig Kulüplerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm Özmen, Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, 2. ve 3. Lig Kulüplerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik, Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın ve kulüp başkanları ile temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.


Tek maç eleme usulüne göre oynanacak olan çeyrek final müsabakaları sonucu tur atlayan takımlar çift maç eleme usulüne göre yapılacak olan yarı final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

Çeyrek Final müsabakaları 28 Şubat, 1 ve 2 Mart'ta, Yarı Final 1. maçları 4, 5 veya 6 Nisan, Yarı Final 2. maçları ise 25, 26 veya 27 Nisan tarihlerinde oynanacak.

İŞTE EŞLEŞMELER

ÇEYREK FİNAL
Fenerbahçe-Kayserispor
Sivasspor-Gaziantep FK
Ankaragücü-Trabzonspor
Galatasaray-Başakşehir

YARI FİNAL
Sivasspor-Gaziantep FK / Fenerbahçe-Kayserispor
Galatasaray-Başakşehir / Ankaragücü-Trabzonspor