GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-01-2023 13:36

Samsun Valisi Dağlı: Çocuklarımız fidan gibi, onları kötülüklerden koruyalım

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, 'Bağımlılıklarla Mücadelede Aile Eğitimi' programı öncesinde bahçede fidan dikerek ailelere mesaj verdi ve "Çocuklarımız ve gençlerimiz de bizler için bir fidan, onları her türlü kötülükten korumak durumundayız" dedi.

Samsun Valisi Dağlı: Çocuklarımız fidan gibi, onları kötülüklerden koruyalım

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Tekkeköy ilçe Kaymakamı Polat Kara, Belediye Başkanı Hasan Togar ve protokol üyeleriyle birlikte,Tekkeköy Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Bağımlılıklarla Mücadelede Aile Eğitimi' programına katıldı.

Toplantı öncesinde gençlik merkezi bahçesinde  bir fidanı toprakla buluşturan Vali Dağlı, buradan ailelere mesaj gönderdi ve ""Çocuklarımız ve gençlerimiz de bizler için bir fidan, onları her türlü kötülükten korumak durumundayız" dedi. 

Ardından toplantıda konuşan Vali Dağlı,  “Uyuşturucu ve madde bağımlılığı başta olmak üzere tüm bağımlılıklara karşı önlemler almak elbette hepimizin ortak sorumluluğu ancak çocuklarımız hayata gözlerini açtığı andan itibaren en yakınında anneleri olması nedeniyle bu konuda annelere daha önemli görevler düşüyor. Biz de bu konuda onlara katkı sağlamak amacıyla Bağımlılıklarla Mücadelede Aile Eğitimi programını Samsun’da ilk olarak bugün Tekkeköy ilçemizde başlatıyoruz. Anneler ve babalar canlarının bir parçası olan çocuklarını mutlaka gözetip kolluyorlar ama burada gerçekleştirilecek eğitimlerle evlatlarını bu konuda daha bilinçli bir şekilde korumalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz. Ailesinde ve mahallesinde bağımlılık sorunu olanları ve bu konuda nasıl hareket edeceklerini tam olarak bilemeyen aileler bu eğitim programıyla hem bilgilendirilecek hem de onlara yol gösterilecek. Velilerimiz haricinde öğretmenlerimiz, imam-hatip ve müezzinlerimize eğitimler verdik, diğer meslek mensuplarımıza da eğitimler vereceğiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin hem bugününü hem de geleceğini tehdit eden ve maddi/manevi pek çok kayba sebep olan bu sorunun çözülmesi noktasında bu gibi değerli eğitimlerin devam etmesi ve ilgili kurumların koordineli bir şekilde çalışmalarını yürütmeleri gelecek nesillerimiz ve milletimiz için önem arz etmektedir. Hiçbir ayrım gözetmeksizin herkesin çocuğunun risk altında olduğu bağımlılıkla mücadele konusunda güzel bir başlangıç olan bu programın hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.