GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-01-2023 15:46

Samsun Yakakent'e İtfaiye İstasyonu yapılıyor

Samsun'un Yakakent ilçesinde Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından teknolojik donanımlara sahip İtfaiye İstasyonu yapılıyor.

Samsun Yakakent'e İtfaiye İstasyonu yapılıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ilçelerde istasyon yapılanmasını güçlendiriyor. Teşkilatın hareket kabiliyetini ve müdahalelerini daha hızlı hale getirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, daha önce Vezirköprü istasyonunu hizmete açarken, Atakum ve Terme’deki istasyonları da yenilemişti. Yakakent'e inşaa edilen yeni istasyonun ise  yüzde 80'i tamamlandı.

Toplam 436 bin 83 metrekare inşaat alanına sahip itfaiye istasyonunda; amir odası, santral ve dinlenme odası, eğitim salonu, bakım onarım garajı, mutfak, mescit, banyo, wc ve teknik hacimler gibi ihtiyaç programına uygun mekanlar bulunacak. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Şehrimizin kırsal alanı oldukça fazla, mesafe ise uzun. Biz de mümkün olduğunca süreyi aşağıya çekmek istiyoruz. Bu amaçla istasyon sayımızı 19'a çıkarıyoruz. Atakum ve Terme istasyonlarımızı yeniliyoruz. Yakakent'e yeni istasyon inşa ediyoruz. Bir de Kıran bölgesine yeni istasyon kuracağız. 2'si yenilemeyle birlikte 4 istasyonumuzu şehrimize kazandırmış olacağız. Yapımlarını da en kısa sürede tamamlayarak hizmete açacağız. Çünkü bizim için öncelik daima halkımızın canı ve sağlığı. Hedefimiz ise 25 istasyona ulaşmaktır" dedi.