GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-10-2022 01:24

Samsun'a gelen İBB Başkanı İmamoğlu Atatürk'ün makam aracından mesaj verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Samsun'da, Atatürk'ün makam aracının benzeri olan otomobile bindi ve direksiyona geçerek, iç siyasetle ilgili, "kendisine ne görev verilirse verilsin gururla yapacağı" mesajını verdi.

Samsun'a gelen İBB Başkanı İmamoğlu Atatürk'ün makam aracından mesaj verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ordu'dan sonra geldiği Samsun'da İlkadım ve Atakum belediyelerini ziyaret etti. 

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan İmamoğlu, İlkadım ilçesinde, Atatürk'ün törenlerde makam aracı olarak kullandığı 1934 model Lincoln K serisinin tek convertible versiyonu olan üstü açık, 4 silindirli siyah renkli otomobilin tıpatıp benzerine bindi.  Samsun'da üretilen ve Atatürk ve yaverinin balmumu heykelinin bulunduğu otomobilin direksiyonuna geçen İmamoğlu, gazetecilerin sorusuna, "Cumhuriyet yürüyüşünde hangi görev düşerse ister muavinlik, ister amelelik ister neferlik ister şöforlük hepimiz onu onurla gururla yaparız" diyerek iç siyasete mesaj verdi.

İmamoğlu, Atakum Belediyesi binası önünde bekleyen kalabalığa yaptığı konuşmada da, "Altılı masa, memleketimizin tarihinin belki de en önemli ortak akıl masasıdır. Ortak gelecek, ortak umut masasıdır. Şu dönemde her şey siyaset üstüdür, her şey memleketin geleceği içindir" dedi.