ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 27-12-2022 02:25   Güncelleme : 27-12-2022 09:26

Samsun'da 'orman vurgunu' operasyonuna 11 tutuklama

Samsun'da orman kesimlerinde usulsüzlük yapılmasına yönelik jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonda yakalanarak gözaltına alınan aralarında kamu görevlilerinin de olduğu 13 kişiden 11'i 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma, nitelikli hırsızlık ve zimmet' suçundan tutuklandı.

Samsun'da 'orman vurgunu' operasyonuna 11 tutuklama

Samsun İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri, Kavak ve Asarcık ilçesinde orman kesim işlerinde usulsüzlük yaparak kamu zararına neden oldukları iddia edilen şüphelilerin yakalanması için operasyon düzenlendi.

Jandarma ekiplerinin 6 ay süren teknik ve fiziki takip sonrasında gerçekleştirilen ve tespit edilen adreslere düzenlenen operasyonda aralarında kamu görevlilerinin de olduğu 20 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerden 7'si ifadelerinin alınmasından sonra serbest bırakıldı. Sorgulamaları tamamlanan 13 şüpheli ise 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma, nitelikli hırsızlık ve zimmet' suçundan Kavak Adliyesi'ne çıkarıldı ve O.Ç., A.A., Ö.T., H.A., E.K., B.C.C., S.A.A., A.K., M.K., İ.D. ile Y.A. nöbetçi mahkemece tutuklandı.