GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-01-2023 14:27

Samsun'da rögar kapakları asfalt seviyesine getiriliyor

Samsun'da yol seviyesinden düşük kalması nedeniyle trafiği olumsuz yönde etkileyen kanalizasyon ve yağmur suyu kapakları yol seviyesine getiriliyor.

Samsun'da rögar kapakları asfalt seviyesine getiriliyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü İşletme ve Bakım ekipleri tarafından yol seviyesinden düşük ya da yüksekte kaldığı için trafiği tehlikeye düşüren mevcut rögar kapakları ile yağmur suyu ızgaraları yol seviyesine getiriliyor.

2022 yılında İlkadım, Atakum, Canik ve Tekkeköy ilçelerinde 1400 adet kanalizasyon ve yağmur suyu kapağını asfaltla aynı seviyeye getirien ekipler, Atatürk Bulvarı, Ali Gaffar Okkan Caddesi, Baruthane Ihlamur Bulvarı, Şehit Mustafa Zıvalı Bulvarı ile Barış Bulvarı'nda da bu yönde çalışmalarını sürdürüyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Amacımız sürüş konforunu bozan yüksekte veya alçakta bulunan baca kapaklarını ve yağmur suyu ızgaralarını yol seviyesine getirerek, sürücülerin konforlu ve güvenli bir şekilde araçlarını sürmelerini sağlamak. Ekiplerimizce çalışmalar titizlikle devam ediyor. Rögar kapaklarını artık sorun olmaktan çıkarıyoruz" dedi.