GENEL
Giriş Tarihi : 19-06-2022 09:02

En İyi Film Önerileri

En İyi Film Önerileri

Boş zamanlarını film izleyerek geçiren kişiler için tüm zamanların en çok tavsiye edilen film önerileri şu şekildedir. Dram temalı film arayanlar için en iyi tercih; 12 yıllık esaret, Titanik ve esaretin bedeli filmleridir. Bu 3 film aynı zamanda Oscar ödüllerinde layık görülmüştür. 
 
Aksiyon severler için film önerileri ise Canavar avcısı, Hırsızlar ordusu, Kara şövalye ve Yalanlar üstüne filmleridir. Yine bu filmlerde kendi yıllarında birçok ödüle layık görülmüş filmlerdir. Savaş ve bilim kurgu temalı film severler için ise tek adres Yarının sınırında yapımıdır.

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Filmler

Film severlerin büyük bir kısmı kendilerine izlemesi gereken bir liste hazırlamaktadır. Bu listelerin ilk sıralarında olan ve mutlaka izlenmesi gereken filmler genel olarak şu şekildedir. Listenin ilk başında Baba serisi gelmektedir. Ancak bu temaya ait filmleri sevmeyenler serisinin ilk filmini izleyip karar vermeleri gerekmektedir. Eski bir yapım olmasına rağmen halen en popüler yapımlar arasında yer almaktadır. Yine eski bir yapım olan 12 öfkeli adam filmi de gelmiş geçmiş en iyi yapımlar arasında gösterilmektedir. 
IMDB puanı ise 9.3 ile tüm zamanların en çok puan alan filmleri arasında yer almaktadır. Son olarak ise yıldızlar arası yapımı da bir zamanlar en çok konuşulan ve tavsiye edilen filmler arasındadır. İzlenmesi gereken filmler söz konusu olduğu zaman karşınıza farklı film kategorileri çıkacaktır. Burada film tercihinde bulunurken, kendi sevdiğiniz film kategorilerine dair kapsamlı bir araştırma yapmak her zaman önerilmektedir.

Puanı Düşük Olup En Sevilen Filmler

Film severlerin takip ettiği IMDB puanları seyirciler tarafından yapılan oylamaların ortalama puanıdır. Ancak öyle yapımlar var ki puanı düşük olmasına rağmen gişe rekorları kırmayı başarmıştır. Bu filmlerin ilki Yer çekimi yapımıdır. 2014 yılında vizyona giren bu film kısa sürede gişe rekorlarını kırmayı başarmıştır. 

Ancak IMDB puanı 7.6’da kalmıştır. Bu filmi izlemeyenler gönül rahatlığı ile mutlaka izlenmesi gereken filmler listesine ekleyebilir. Öte yandan 96 saat, Zaman karşı filmlerinin de puanı hakkettiği değerde olmayıp efsaneleşmiş yapımlar arasında yer almaktadır. 
 

AdminAdmin