KARADENİZ
Giriş Tarihi : 15-07-2021 18:22   Güncelleme : 15-07-2021 18:22

Rize'de sel felaketi: 6 ölü, 2 kayıp

Rize'de şiddetli yağışa bağlı oluşan sel ve heyelanda 6 kişi hayatını kaybederken, kayıp 2 kişinin arandığı belirtildi. Selin vurduğu yerleşim alanlarında büyük çapta hasar meydana gelirken, bakanlar bölgede incelemelerde bulundu.

Rize'de sel felaketi: 6 ölü, 2 kayıp

Rize'de dün akşam başlayan  şiddetli yağışlar sele ve heyelanların oluşmasına neden oldu  Selin vurduğu Çayeli, Kalkandere, Güneysu olmak üzere bir çok ilçenin kırsal bölgelerinde heyelan meydana geldi. 

Derelerin taştığı,  evlerin yıkıldığı, yolların kapandığı, köprülerin sel sularına karıştığı ve çok sayıda aracında sürüklenerek moloz yığınları altında kaldığı afette kayıp 8 kişiden 6'sının cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp 2kişinin ise arandığı belirtildi.

Sel felaketinin yaşandığı bölgeye çevre il ve ilçelerden AFAD  ve Kızılay ekipleri ile belediyelerden de iş makineleri sevk edildi.

Şiddetli yağışlar nedeniyle  Güneysu'da metrekareye 213 kilogram, Çayeli'nde 188 kilogram, Andon'da ise 134 kilogram yağış düştüğü açıklandı.

Bu arada sel bölgesine gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma Bakanı ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu incemelerde bulundu.

AdminAdmin