ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 16-07-2021 17:42   Güncelleme : 16-07-2021 17:42

Samsun'da Özel Harekat Polisi eşini öldüren kadın tutuklandı

Samsun'da Özel Harekat Polisi olan eşi Emrullah Çitil'i tabancayla vurarak öldüren Yasemin Çitil tutuklandı. Polis memuru Emrullah Çitil'in cenazesi ise düzenlenen törenle toprağa verilmek üzere Sivas'a gönderildi.

Samsun'da Özel Harekat Polisi eşini öldüren kadın tutuklandı

Samsun'daki korkunç olay, Tekkeköy İlçesi 19 Mayıs Mahallesi Hacı Ali Ekinci Bulvarı üzerindeki 5 katlı binanın 1. katında dün meydana geldi. Samsun Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi'nde görevli 31 yaşındaki polis memuru Emrullah Çitil ile eşi olan Karayolları 7. Bölge Müdrlüğü'nde memur olarak çalışan bir çocuk annesi 26 yaşındaki Yasemin Çitil arasında iddialara göre boşanma konusunda tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Yasemin Çitil, polis memuru eşine tabancayla 4 el ateş etti. Vücuduna 
isabet eden kurşunlara rağmen kaçmak için hamle yapan Emrullah Çitil, evlerinin 1. kat balkonundan kaldırıma atladı. Ancak olay yerine hayatını kaybetti.

Eşini öldüren Yasemin Çitil olay yerinde polis tarafından gözaltına alındı. Bugün ise çıkarıldığı adliyede nöbetçi mahkemece tutuklandı. Polis memuru Emrullah Çitil'in cenazesi ise Samsun Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi önünde düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Sivas'a gönderildi.

SAMSUN HABER HATTI

AdminAdmin